Oyun

Fortnite Yeni Sezonu Bomba Gibi Bir Etkinlikle Başlayacak

Fortnite yeni sezonu pek yakında başlayacak ve bu da büyük bir oyun içi etkinliğin bizi beklediği anlamına geliyor. Epic Games, 9 Mart tarihinde yayınladığı yazı ile Fortnite’ın 2. bölüm 6. sezonu başladığında oyuncuları nelerin bekleyeceğini ayrıntılı olarak açıkladı ve şimdiye kadar var olan en iddialı hikâyelerini sinematik olarak göstereceğini söylüyor. Hikâye odaklı bir solo deneyim içeren bu sezon oldukça iddialı görünüyor.

fortnite yeni sezon 2. bölüm 6. sezon
Yeni Sezon, Ajan Jonesy’nin Sıfır Krizi Finali’ndeki Görevinin Sonuyla Başlayacak

Fortnite yeni sezonu “Sıfır Krizi Finali” adlı etkinlikle başlayacak. Epic Games, yayınladığı haberde etkinliği şu şekilde açıklıyor: “Fortnite yeni sezonu (2. bölüm 6. sezon), 16 Mart tarihinde başlıyor ve 5. sezondaki olayları bomba gibi sonlandırıyor. Yeni sezon, Ajan Jonesy’nin Sıfır Krizi Finali’ndeki görevinin sonu oynanarak başlayacak. Tüm bu olayın sonuçlarının, bildiğimiz gerçekliği tamamen değiştireceğinden emin olabilirsiniz.

Ayrıca Sıfır Krizi Finali tek kişilik bir deneyim olduğundan endişelenmenize hiç gerek yok. Çünkü böylece sezon boyunca ilk kez oturum açtığınız zaman kaçırmadan oynayabilirsiniz. Önce çevrimiçi olarak izlemek mi istiyorsunuz? Şimdiye kadar var olan en iddialı sinematik hikâyemiz ile başlayacak olan küresel galayı herkesle nasıl izleyebileceğinize dair ayrıntıları çok yakında paylaşacağız!”

Fortnite Yeni Sezonu İçin Beklentiler Yüksek

Oyun içi etkinlikler, uzun süredir Fortnite deneyiminin en önemli özelliklerinden birini oluşturuyor. Oyunun Marvel temalı sezonunun sonuncusunda, oyuncular onu devirmek için birlikte çalışmadan önce, adada ortalığı kasıp kavuran büyük bir Galactus vardı. Epic Games, bunun Travis Scott’un sanal konserini bile geride bırakan, 15 milyondan fazla eşzamanlı oyuncuyla, oyunun bugüne kadarki en büyük etkinliği olduğunu söyledi.

Epic Games tarafından geliştirilen oyunun Aralık ayında başlayan 5. Sezonu, Baby Yoda ile Mandalorian‘dan Street Fighter, Tron, G.I. Joe ve daha fazla karakterleriyle lisans bağlantılarıyla dolu bir dönem oldu. Hatta öyle ki, yolda bir Batman crossover çizgi romanı bile var. Tüm bu ihtişamlı sezonlar ve heyecan verici açıklamalardan sonra Fortnite yeni sezonu için beklentilerimiz oldukça yükseldi. Yeni 2. bölüm 6. sezonda bizleri nelerin beklediğini merak ediyoruz.

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu