FPSOyun

Fortnite’a Gelen Yeni Eklentiler

Fortnite’a gelen yeni eklentiler kullanıcıları sevindirecek tarzdan özellikler. Battle royale türündeki bu oyun 2020 yılının en çok sevilen ve en çok oynan oyunlardan biri olmaya başarmıştı. Ama her oyundaki  gibi Fortnite oyununda da yavaş yavaş oyuncu kitlesindeki sayı düşüş yaşamaya başladı. Mobil uygulama indirme platformları ( App Store ve Play Store) ile olaylı haftalar geçiren ve oyunu iki uygulama indirme mağazasından da kaldırılan Epic Games, oyuncu sayısında yaşanan düşüşün ardından bir etkinlik başlatmaya karar verildi. Şirketin “Bir Takım Arkadaşını Canlandır Betası” adlı etkinliği, eski Fortnite oyuncularını geri getirmeye yönelikti. Daha önce de bu amaç için geçtiğimiz aylarda The Walkin Dead ile işbirliği sağlamıştı.

Fortnite'a gelen yeni eklentiler
Fortnite’a gelen yeni eklentiler

Eskiden Oynayan Arkadaşlarını Geri Getiren Ödül Kazanıyor

Fortnite’a gelen yeni eklentilerden biri de eskiden oynayan oyuncuları tekrardan canlandıran oyuncu ödülü kazanıyor. Epic Games platformunun, eski oyuncularını geri kazanmak amacıyla mevcut oyuncularından yardım istedi.  Aralık ayının 14. gününden sonra başlayacak olan etkinlik aracılığı ile daha önce Fortnite oyununu oynayan arkadaşlarını oyuna geri getirerek beraber maç oynayan oyuncular, Epic Games platformunu kendilerine sunduğu çeşitli ödülleri hesaplarına ekleyebiliyor.

Oyuncular, en az 1 aydır Fortnite  oyunun oynamayan arkadaşları ile 1 maç oynadıkları an ‘Canlandır Emojisi‘ ödülünü kazanabilirler. Aynı durumda 5 maç oynandığında ‘Farklı Nota Lobi Müziği‘, 10 maç oynandığında ‘Çifte Pençe Kazması‘ ve 20 maç oynandığında ise ‘Holofolyo Kaplaması‘ gibi ödüllere sahip oluyor.

Fortnite'a Gelen Yeni eklentilerden Biri De Eski Oynayan Arkadaşlarını Davet Et Ödül Kazan
Fortnite’a Gelen Yeni eklentilerden Biri De Eski Oynayan Arkadaşlarını Davet Et Ödül Kazan

Ultra Düşük Grafik Yüksek Performans Eklentisi:

Bu olayın yanı sıra Epic Games platformu, yakın zamanda paylaştığı yeni duyuru ile oyunculara iyi bir haber verdi. Oyun şirketi, Fortnite oyunun minimum sistem gereksinimlerini karşılayan tüm bilgisayarlar için oyuna yeni bir performans eklentisini eklediklerini söylediler. Oyundaki ayarlar menüsünden seçilebilecek performans eklentisiyle oyuncular, düşük özellikli bilgisayarlarında daha akıcı bir Fortnite oyun deneyimi yaşayabiliyor.

Yeni performans eklentisiyle oyunun boyutu da düşürülebilme fırsatı doğuyor. Tabi isteyen oyuncular Fortnite oyunundaki yüksek çözünürlüklü kaplamaları Epic Games platformun üzerinde Fortnite oyunun ayarlarına girerek ‘Yüksek Kaliteli Kaplamaları Kullan‘ seçeneğini de kaldırabilirler. Bu durum sayesinde oyunun bulunduğu sistemde kapladığı alanda 14 GB boyutunda bir düşüş yaşandı.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu