Oyun

Forza Horizon 5 Ne Zaman Çıkacak?

Microsoft’un geliştirmiş olduğu Forza serisinin 5. Oyunu olan Forza Horizon 5, Xbox Series X‘in lansman oyunu olarak konuşuluyordu. Bugüne kadar da geliştiricilerin oyun hakkında söylediği bir bilgi yoktu.

Xbox‘ın elindeki en güçlü oyunlardan olan Forza Motorsport ve Forza Horizon, Xbox konsolları ve Windows işletim sistemli PC’ler için özel olarak karşımıza geliyor.

Forza Horizon 5, 2021’de Gelecek mi?

Xbox Series X’in çıkış oyunlarının arasında yer alacağını söylenen Forza oyunlar ne yazık ki yer almadı. Fakat Xbox için hâlihazırda yeni bir Forza oyunu üzerinde çalışmalar yapılıyor.

Forza Horizon 5 Tahmini Tarihi
Forza Horizon 5 Tahmini Tarihi

GameBeat sunucusu olan Jeff Grubb, bir sonraki Forza Motorsport’tan önce yeni bir Forza Horizon serisinden oyun oynayacağımızı düşünüyor. Grubb, geçtiğimiz günlerde söyledikleri ile gündeme gelmişti.

Yapılmış olan Xbox Empire podcast‘inde “Forza Motorsport için bir fragman gördük. Fakat bir sonraki Forza Horizon oyununun çıkabileceğini düşünüyorum” dedi.

Grubb, yaptığı bu açıklama ile birlikte 2021’de Forza Horizon 5‘in çıkabileceğini söylüyor. Çünkü konsola özel olarak yapılan oyunların ilk seneden çıkması zor olabiliyor. Genel olarak özel oyunlar konsolların çıkışından 1 sene geçtikten sonra yavaş yavaş veriliyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu