Girişim YatırımDijital PazarlamaGüncel

Fuudy: Yemek Siparişi için Lüks Alternatif

Rakiplerinden farklı olarak yemek siparişi için lüks bir alternatif olma hedefi ile yola çıkan Fuudy, İlker Baydar ve Cem Mirap tarafından geliştirildi.

Her geçen gün daha da popüler hale gelen yemek sipariş uygulamalarına bir yenisi daha eklendi. Fuudy diğer firmalardan farklı olarak yemek siparişi için lüks bir alternatif olmayı hedefliyor. Markafoni ve Hepsiburada’da genel müdür ve CEO pozisyonlarında görev alan İlker Baydar ile Cantinery ve Lucca’nın kurucusu Cem Mirap tarafından geliştirildi.

Fuudy Yemek Siparişi için Lüks Alternatif
Fuudy Yemek Siparişi için Lüks Alternatif

Oldukça basit bir çalışma mantığına sahip. Fuudy, beğendiğiniz tanınmış restoranların yemeklerini kullanıcılarına özel kuryeler ile teslimat sağlıyor. Kısacası Fuudy sayesinde evinizde lüks yemek tüketebiliyorsunuz.

Temelde lüks restoranlar için geliştirilen bir yemek sipariş uygulaması olarak hizmet veren Fuudy, diğer yemek sipariş platformlarında bulamayacağınız restoranları platformunda sunuyor. Fuudy, rakiplerine oranla daha seçkin ve az sayıda seçilmiş lüks restoranlar ile çalışıyor.

Fuudy’nin Seçkin Restoranları

Fuudy’nin Seçkin Restoranları
Fuudy’nin Seçkin Restoranları

Uygulamaya girdiğinizde üst kısmında günün lezzet önerileri çıkıyor. Bu kısmın altında ise sipariş verebileceğiniz restoranları görüyorsunuz. Uygulamayı incelediğimizde şu an sipariş verebilecek 12 restoran olduğunu görüyoruz. Bu restoranlar; Bi Nevi Deli, Cantinery, Gabfoods, Akali Etiler, Akali Maçka, Hünkâr, Kâse No.16, L’Express by Luca, Inari Omakase, Yada Sushi, Sanayi313 ve Petra Roasting Co.

Bu restoranların yanı sıra uygulamaya birçok farklı restoranın ekleneceğini de belirtelim. Uygulamanın alt kısmında platforma yakın zamanda eklenecek olan restoranları da görünüyor. Yemek siparişi vermek istediğiniz restoranı seçtikten sonra yapmanız gerekenler çok kolay.

Restoranı seçip sayfasına girdikten sonrasına karşınıza menüler ve restoranla ilgili fotoğraflar çıkıyor. Menü üzerinden dilediğiniz yemekleri seçip sepetinize ekleyebilirsiniz. Paylaşılan bilgilere göre ufak bir siparişten tutun da mini yemek servislerine kadar her yiyecek ve içecek özel moto kurye veya otomobil kurye ile adresinize kadar ulaştırıyor.

Kurye tarafından ise Paket Taxi ile iş birliği yapan Fuudy, alınan siparişleri Paket Taxi’nin kuryeleri ile müşterilerine ulaştırıyor. Verilen tüm siparişlerden elde edilen kârın yüzde 2’sinin ise restoran personellerine aktarıldığını da ekleyelim.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu