AndroidGüncel

Galaxy S21 Ultra 2K 120Hz Ekran İle Gelecek

Galaxy serisinin en iyisi olacak yeni nesil amiral gemisi Samsung Galaxy S21 Ultra modeli için bilgiler gelmeye devam ediyor. Güncel olarak telefonun ekran konusunda yeni detaylar bulunuyor.

Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra

2021 yılının başlarında bildiğiniz gibi Samsung Galaxy S21, Galaxy S21 Plus ve en yukarda da Samsung Galaxy S21 Ultra modellerini piyasaya çıkaracak. İşte bu en yukardaki Ultra modeli, arkasında bir ToF sensörü taşımayacak olup ana kamerası 108 megapiksellik Samsung HM3 sensörü kullanacak haberiyle gündeme oturmuştu.

Şimdilerde ise bu modelin AMOLED ekranıyla 2K çözünürlükte 120Hz yenileme hızı sunabilecek. Uzun süredir 144Hz ekran ile gelebilir denilen bu telefon, bundan sonra beklenti üzerinde durmayacak. Artık 120Hz’i görüntü kalitesi olarak yalnızca 1080P değil 2K’da sunabiliyor olmasıyla takipçilerini memnun edecek.

Bu modellerde ise hala 2K + 120Hz destekli olup olmadığı netleşmedi. Fakat modeller, aynı ekran ve işlemci üzerine kurulacağından diğer modeller de benzer özelliklere sahip olacağa benziyor.

Galaxy S21 Ultra
Galaxy S21 Ultra

Samsung Galaxy S21 Ultra Isocell Vizion 33D Nedir?

Samsung Galaxy serisinin merak edilen S21 Ultra modeli, kısa süre önce ISOCELL Vizion 33D firması ile ses getirdi.

8 Kasım 2020 tarihinde tanıtılan Samsung imzalı 3D ToF sistemi ISOCELL Vizion 33D, hatırlamak adına ortamı üç boyutlu olarak derinliğiyle birlikte etkili şekilde algılayabiliyor. Bu açıdan AR / VR aynı zamanda fotoğraf tarafında da ciddi imkânlar sunuyor. ISOCELL Vizion 33D, yalnızca tek bir kareden derinlik haritası çıkarabiliyor ve saniye bazında 120 kare yakalayabiliyor. Aktarıldığı kadarıyla düşük güç harcayan ISOCELL Vizion 33D, 5 metre mesafeden obje takibi yapabiliyor olmasının yanında kameraların otomatik netleme performansını da artıyor.

Samsung Galaxy S21 Serisinin Üretimine Başlandı haberine ve daha fazla telefon haberleri için Teknotomy Android yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu