Güncel

Samsung Galaxy Tab A7 Lite’ın İlk Bilgilerini Verdi

Samsung geçtiğimiz günlerde pandemi sürecinde yaklaşık 30 Milyon tablet sattığını açıkladı. En çok satılan tabletler ise Samsung Galaxy Tab A7 ve Samsung Galaxy Tab S6 Lite olarak öne çıktı. Güney Kore merkezli şirket yeni çıkacak orta segment tableti Galaxy Tab A7 Lite’ın ilk bilgilerini de kullanıcılar ile paylaştı.

Samsung Galaxy Tab A7 Lite'ın İlk Bilgilerini Verdi
Samsung Galaxy Tab A7 Lite’ın İlk Bilgilerini Verdi

Bluetooth sertifikasını da almayı başaran tabletin Galaxy TabA7 Lite, SM-T225 adı ile satışa sunulacağı açıklandı. Buna ek olarak yeni tabletin Haziran ayında satışa sunulması bekleniyor.

İşte Galaxy Tab A7 Lite’ın İlk Bilgileri

Gelen bilgilere bakacak olursak yeni çıkacak tablet MediaTek’in MT8768WT kod adlı Helio P22T yonga seti ile birlikte gelecek. Buna ek olarak yeni tabletin performans sonuçlarını gösteren Geekbench test sonuçları tabletin tek çekirdekte 840; çoklu çekirdekte ise 3 bin 838 puan aldığını gösteriyor. Bu da bize cihazın eğlence tüketimi için oldukça iyi bir seçim olduğunu gösteriyor.

Galaxy Tab A7 Lite henüz piyasaya çıkmamasına rağmen birçok sertifika almayı da başardı. Bu sertifikalarda bize cihazın bazı özellikleri konusunda ipucu veriyor. Örneğin cihazın FCC sertifikasına sahip olması cihazın USB Type-C şarj girişine ve geleneksel kulaklık girişine sahip olacağını gösteriyor.

Cihazın sahip olduğu bir diğer sertifika olan TUV Rheinland sertifikasına bakacak olursak cihazın 15 W şarj desteğine sahip 5.100 mAH’lik bir pile sahip olacağını söylemek mümkün.

Yeni çıkan teknolojik ürünleri ve bu ürünler hakkındaki detaylı bilgileri Teknotomy güncel adresinde bulabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu