Netflix

GameStop Olayı Film Oluyor

Son zamanlarda gündeme gelen GameStop hisseleri ile ilgili yaşanan olaylar sosyal medyada konuşulmaya devam ediyor. Bir grup yatırımcının Reddit isimli sosyal medya platformunda örgütlenerek GameStop’un piyasa değerini bir hayli yukarıya çıkarıp büyük şirketlere kafa tutması Amerika başta olmak üzere tüm dünyada gündem oluşturdu. Olayların üzerinden henüz çok kısa bir süre geçmesine rağmen, konuya olan yoğun ilgi ve merak sonucunda film ve dizi yapımcıları da bu fırsatı kaçırmak istemedi.

gamestop netflixte
GameStop Olaylarını Netflix ve MGM Konu Edinecek

GameStop Olaylarını Netflix ve MGM Konu Edinecek

Dev yapım stüdyolarından Netflix ve MGM konuyu anlatan filmler için çoktan hazırlıklara başladı. Roman yazarı Ben Mezrich’in GameStop olaylarını konu edinen bir kitap yazacağını duyurmasının hemen ardından Metro Goldwyn Mayer (MGM) medya şirketi filmin haklarını satın aldı. Ben Mezrich’in 2009 yılında yayınlanan, Facebook’un kuruluş hikâyesi ile Mark Zuckerberg’i anlatan kitabının “The Social Network (Sosyal Ağ)” adıyla uyarlandığı film, 2010 yılında Akademi Ödülü kazandı.

Netflix de MGM medya şirketinin bu hamlesiyle beraber aynı konulu bir film için hazırlıklara başladı. Oscar ödüllü senarist Mark Boal’ın kaleme alacağı henüz ismi belli olmayan filmde Noah Centineo’nun rol alacağı konuşuluyor. Filmin yapımını ise Makeready ve Definition Entertainment üstleniyor. New York Üniversitesi’nden bir yazar ve profesör olan Scott Galloway ise projede danışman olarak yer alacak. Ayrıca geçtiğimiz günlerde duyurulan aynı konulu diğer yapım ise “To The Moon” adlı bir dizi olacak.

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu