Girişim Yatırım

Getir 300 Milyon Dolar Yatırım Aldı

“10 dakikada market ürünleri teslimatı” sloganı ile yola çıkan ve kurulduğu yıl olan 2015’den beri popülerliğini gün ve gün arttıran Getir hem yurt dışı hem de yurt içinden aldığı yatırımlar ile yurt dışına açıldı. Hali hazırda İngiltere’de hizmet veren Getir Türkiye’nin önde gelen markası oldu. Getir kurucusu Nazum Salur tarafından yapılan açıklamaya göre Getir 300 milyon dolar yatırım topladı. Böylece Getir’in toplam değeri 2,6 milyar dolara ulaşmış oldu.

Getir 300 Milyon Dolar  Yatırım Aldı
Getir 300 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Nazum Salur ayrıca İngiltere’de 2 aydır hizmet vermekte olan Getir’in önümüzdeki dönemde Fransa, Almanya ve Hollanda gibi Avrupa’nın önde gelen ülkelerinde de hizmete başlayacağını açıkladı. Buna ek olarak Getir’in gelecek planları arasında Brezilya’da hizmet vermekte yer alıyor.

Getir 300 Milyon Dolar Yatırım Alması Sonrası Çalışanlara 25 Milyon TL Dağıtacak

Salur’un açıklamasına bakacak olursak 300 milyon dolarlık yatırımın sahiplerinin Sequoia Capital ve Tiger Global Managementri olduğunu söylemek mümkün. Ayrıca Getir’e hali hazırda yatırım yapmış 8 şirketten yedisinin paylarını korumak amacıyla yatırımlarını arttırdığını belirtelim.

Getir’in gelecek planları ile ilgili sorulara da cevap veren Salur uzun vadeli planlarının yurt dışında halka açılmak olduğunu ancak bu planın çok uzun vadeli olduğu ve birkaç yıl içinde gerçekleşmeyeceğini belirtti.

Getirin şu an resmi olarak çalışan 1600 civarında personeli bulunuyor. Getir 300 milyon dolar yatırım almasında çalışanlarının da emeğinin büyük olduğunu düşündüğü için çalışanlarına 25 milyon TL dağıtacak.

Girişim yatırım kripto paralar konusunda merak ettiğiniz her şeyi Teknotomy girişim yatırım kısmında bulabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu