K-Pop

Girls’ Generation Eski Üyesi Jessica Jung Aslında Şarkıcı Olmayı Hiç Hayal Etmedi

K-Pop’un en saygı duyulan ana vokalistlerinden biri olan Girls’ Generation grubunun eski üyesi Jessica Jung, röportajında şarkıcı olmayı hiç düşünmediğini paylaştı. Jessica, şu anki en sevdiği şarkıcılara ulaşmak ve onlarla röportaj yapmak için kısa süre önce British Vogue ile bir araya geldi. Favori şarkıcılarına olan büyük hayranlığı onlarla tanıştığında adeta bir patlama yaşadı.

Jessica Jung Çok Küçük Yaşlardan İtibaren Eğitim Aldı

Bu konuşmalarda Jessica Jung, şarkıcı olmaya nasıl karar verdiğini dinleyenleriyle paylaştı. Başarılı şarkıcı Girls’ Generation ile geçirdiği süre boyunca, ekibin ana vokallerinden biri olarak inanılmaz sesiyle her zaman saygı ve ilgi gördü. Ancak konuştuğu başka bir röportaj esnasında, SM Entertainment’ta geçirdiği stajyerlik günleri hakkında konuştu. Sadece o günlerde dinlediği şarkıların onda şarkı söyleme arzusu uyandırmasıyla şarkıcı olmaya karar verdiğini söyledi.

girls generaitons jessica jung british vogue
Başarılı Vokalistin Asıl Hayali Şarkıcı Olmak Değildi

“Henüz 11 yaşımdayken bir keşfe çıktım. Daha sonra 7 yıl boyunca eğitim aldım ve ilk albümüm ben 18 yaşındayken bir kız grubu olan Girls’ Generation ile çıkış yaptığımızda yayınlandı. Hayalim asla bir şarkıcı olmamaktı. Bir stajyer olarak eğitim alırken vokal derslerimizde dinlediğim ve söylemeyi öğrendiğim şarkıların çoğu R&B idi.” –Jessica Jung

Ayrıca Jessica Jung bu süreçte kendisine en büyük ilham kaynağı olarak bazı sanatçılardan da bahsetti: “Mariah Carey, Whitney Houston gibi sanatçıları duyduğumda… ‘Vay canına, bu tarz bir şarkıyı söylemek istiyorum.’ diye hissettim. Bu sanatçılar bana şarkıcı olmam için gerçekten ilham verdi.” Jessica 2014 yılında gruptan ayrıldığında giyim ve moda markası olan, Blanc & Eclare’i kurduğundan beri aynı zamanda hayatına bir iş kadını olarak devam ediyor.

Jessica Jung – British Vogue Röportajı
Kaynak
Jessica Jung Reveals That She Actually Never Dreamed Of Becoming A Singer

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu