Güncel

Düşük Özellikli Telefonlarda Gmail Go Kullanın

Google’ın başlangıç seviyesi akıllı telefon modelleri için hazırladığı “Go” uygulamalara zamanla yenileri eklenmeye devam ediyor. Google şimdi de Gmail Go uygulamasını indirmeye hazır hale getirdi.

Gmail Go
Gmail Go

Google’ın düşük segmentli olan akıllı telefon modelleri için duyurmuş olduğu Android Go işletim sisteminin en önemli yanlarından birisi de işletim sisteminde, sistemi hiç yormayacak “Go” uygulamalar ile beraber geliyor olmasıdır.

Teknoloji devi Google’ın Go versiyona sahip uygulamaları içinde Google Go, Google Asistan Go, Google Haritalar Go ve Camera Go gibi uygulamalar bulunuyor. Tam sürümün yanında daha basit bir arayüz ve özelliklerle beraber gelen uygulamalar “giriş seviyesi” akıllı telefon modellerinde yüksek performans sunuyor.

Google’ın şimdi de yeni eklediği uygulamalar arasında olan Gmail Go, tüm Android kullanıcıları tarafından indirilebilecek. Gmail uygulaması ile hemen hemen aynı tasarıma sahip olan bu uygulamada, sistemi yoracak tasarım detayları ve Google Meet entegrasyonu ise bulunmuyor.

Camera Go Uygulaması da Duyurulmuştu

Google’ın Camera Go uygulaması Android Go işletim sistemi kullanıcıları tarafından test ediliyordu. Fakat yeni güncelleme ile beraber uygulamaya önemli özellikler geldi. Google’ın yeni Camera Go güncellemesiyle beraber gece modu özelliği artık Android Go telefonlara geliyor. Bu güncelleme ile, giriş seviyesinde yer alan tüm akıllı telefon modelleri düşük ışık koşullarında oldukça başarılı fotoğraflar çekebilecek.

Google’ın kamera özellikleri ile ön plana çıktığı Pixel marka akıllı telefonları, özellikle düşük ışıkta gösterdiği performansla piyasadaki en başarılı akıllı telefon modellerinden birisi kılıyor. Pixel marka akıllı telefon modellerinin bu teknolojisinin arkasında yapay zeka teknolojisi yer alıyor ve bu sayede ışığın yetersiz olduğu durumlarda telefonlar yapay zeka teknolojisinden yararlanarak fotoğrafları oldukça iyi hale getiriyor. Google’ın yeni Camera Go uygulamasıyla beraber bu teknoloji, düşük seviyeli akıllı telefon modellerine geliyor.

Google, Camera Go uygulamasıyla beraber sunduğu portre ve gece modu özelliklerinin yanında kamera konusunda yeni çalışmalar yürütüyor. Google’ın yürüttüğü bu çalışmalardan birisi de HDR desteği. Şimdilik ne zaman geleceği bilinmeyen HDR desteği ile beraber kullanıcılar artık çok daha iyi fotoğraflar çekebilecek.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu