Güncel

Gmail’e Gelen Yeni Özellik

Gmail'e Yeni Özellik Geldi
Gmail’e Yeni Özellik Geldi

Kullanıcılarına daha iyi bir deneyim sunmak için sürekli olarak çalışan Google, Gmail’e gelen yeni özellik ile mail’de Microsoft Office dosyalarıyla çalışmayı daha kolay bir hale getiriyor. Artık Gmail’de dosyayı indirmeden ve dosya biçimini koruyarak doğrudan düzenleme yapılabiliyor. Google, uygulamalarını kullanan tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak için hangi özel araçların bir araya gelmesi gerektiğini bildiğini söylüyor.

Gmail’e Gelen Yeni Özellik Ne işe Yarıyor?

Gmail'e Gelen Yeni Özellik
Gmail’e Gelen Yeni Özellik

Bir mail’e eklenen Microsoft Office dosyasında değişiklik yapılabilmesi için önce indirip daha sonra düzenleyip ardından tekrar mail’e eklemek gerekiyordu. Gmail’in yeni sunacağı özelliği ile indirip, geri yüklemeye gerek kalmadan düzenleme işlemi gerçekleştirilebilecek.

Yeni özellik, sık bir şekilde Microsoft Office dosyaları kullanan kullanıcılar için oldukça yararlı olacak. Kullanıcılar, e-posta’ya eklenmiş olan içeriği tek bir tıkla açarak düzenleyebilecek. Üstelik bu düzenleme sonrasında dosyanın formatında herhangi bir değişiklik olmayacak. Ayrıca Google ve Office’in sunmuş olduğu bu hizmet, belgelerdeki akıllı kompozisyon ve akıllı doldurma sayfaları dahil olmak üzere birçok özellik sunuyor.

Google ayrıca kelime sayfa yönü de ekleyerek belgelerin yatay veya dikey olarak düşümlerini de değiştirilebiliyor. Şirket bu çevrimiçi biçimlendirmenin temel amacının bilgi alışverişini ve kullanımını geliştirmenin yanı sıra zamandan da tasarruf etmek olduğunu söylüyor.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu