Oyun

God of War Satış Gelirleri

PlayStation 4′ün en fazla oynanan ve oldukça sevilen oyunlarından bir tanesi olan God of War’un satış gelirleri ortaya çıktı. Eski bir Sony çalışanının sosyal medya hesabında yazmış olduğu bilgilere göre oyun, yarım milyar dolarlık gelir elde etti.

@bogoard222 isimli bir Twitter kullanıcısı, yaymış olduğu bu bilgiyi eski bir PlayStation çalışanının sosyal medya profilinde keşfetti. TJ Consunji isimli çalışanın çalışma başarıları arasında yer vermiş olduğu bu bilgi, daha sonra kaldırıldı.

God of War 500 Milyon Gelir Elde Etti

Çalışanın sosyal medya profilinden elde edilmiş olan sızıntılara göre oyun, 500 milyon dolar gelir elde etmeyi başardı. İnternet üzerinde 10 milyondan fazla satmış olan oyunun dijital satışının toplam satışa oranı ise %40.

God of War Satış Gelirleri
God of War Satış Gelirleri

Ek olarak satış gelirleri ortaya çıkan tek oyun God of War olmadı. 2017 yılında çıkmış olan Horizon Zero Dawn, 400 milyon dolar gibi bir gelir elde etti. İnternet üzerinde olan 8 milyonluk satışı, toplam satışının %35’ini oluşturdu.

Bu söylentiler doğrudan Sony’nin yetkili bir çalışanın ağzından gelmediği için direkt olarak doğru kabul edemeyiz. Ancak bu rakamların fazla abartılmış olduğunu söylemek de yanlış olur. Oyuncular ve eleştirmenler tarafından beğenilmiş bir oyunu çıkarmış olan şirketin böyle bir gelir elde etmesi oldukça normal.

Sony, yeni çıkacak oyunu God of War Ragnarok’un da önceki gibi başarılı olmasını umuyordur. 2021 yılında çıkacak olan oyunun PlayStation 4’de çalışıp çalışmayacağı henüz olarak bilinmiyor.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu