Güncel

Google Akıllı Bileklik Üretmeye Hazırlanıyor

Akıllı saatler veya akıllı bileklikler gün geçtikçe insanların hayatında önem kazanıyor. Bu tür teknolojik cihazların en önemli özelliği özel ekran tasarımlarına ekrana sahip olmasıdır. Sensörler ile edinilen bilgiler ile telefon ekranına düşen bildirimler bu cihazlarda görüntülenebiliyor. Akıllı telefon markalarının hemen hemen hepsi bu furya da bu dizayn şekli ile ilerliyor. Ancak Google akıllı bileklik konusunda diğer markaların aksine insanların karşısına alışılmışın dışında bir görüntü ile çıkmayı planlıyor.

Google Akıllı Bileklik Nasıl Bir Tasarıma Sahip Olacak?

Google Akıllı Bileklik Tasarımı
Google Akıllı Bileklik Tasarımı

Akıllı bileklik teknolojisine değişik ve iddialı bir adım atacak olan Google, ekranı olmayan bir akıllı bileklik tasarımı üzerinde çalışıyor. Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Marka Ofisi’nin sitesi üzerinde paylaşılan yeni detaylar ile tasarımın özellikleri ortaya çıkmaya başlıyor.

Google Akıllı Bileklik Kayışı
Google Akıllı Bileklik Kayışı

Patent belgesinde paylaşılan görselde, bilekliğin ekranının bulunmadığı ve dış kayış kısmının düz bir şekilde olduğu görülüyor. Kayışın iç tarafında ise hemen hemen her akıllı bileklikte bulunan sensörler mevcut bulunuyor.

Oldukça sade bir tasarıma sahip olan bilekliğin iç tarafında sensörlerin bulunduğu kısımda hafif bir çıkıntı bulunuyor. Ayrıca sensörlerin teknik özellikleriyle ilgili bilgiler henüz paylaşılmadı. Ancak kalp atış hızı, uyku takibi, stres seviyesi gibi birçok akıllı bileklikte görülen özelliklerin bu bileklikte de bulunacağı tahmin ediliyor.

Kaynak
Google band design patent reveals the fitness tracker may not have a display

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu