Güncel

Google Akıllı Saat Çıkaracak

Akıllı saat piyasası günden güne artan bir rekabete sahip Samsung, Huawei , Apple bu sektörün lideri olmak için yarış halindeler en az bu şirketler kadar büyük ama akıllı saat sektöründe var olamamış bir şirket daha var oda Google, Google’ın bu sektöre girmek istediği birçok kişi tarafından bilinen bir gerçek. Yıllardır Google akıllı saat sektörüne girecek iddiaları gündeme gelmesine rağmen bu güne kadar bu iddialar gerçeğe dönüşmedi.

 Google Akıllı Saat Çıkartacak
Google Akıllı Saat Çıkartacak

Google bu güne kadar sadece Wear OS yazılımı ile akıllı saat sektörüne giriş yaptı. Tabi bir yazılım üretmek saatin kendisini üretme kadar büyük bir olay değil. Süregelen iddialar ve Wear Os yazılımı insanların Google’ın akıllı saat çıkaracağı konusundaki düşüncelerini güçlendiriyor.

Google Akıllı Saati Minimalist Şekilde Tasarlayacak

Google akıllı saatleri ile ilgili iddialar Apple sızıntıları ile yakından tanıdığımız Jon Prosser’dan geldi. Jon Prosser’a göre Google’ın akıllı saati çerçevesiz yuvarlak bir ekran ile gelecek.

Rakiplerine göre daha minimalist ve analog gözükeceği düşünülen saatin 20 farklı kordon seçeneğine sahip olacağı söyleniyor. Ayrıca saatin kasasının da renkli olacağı gelen iddialar arasında .

Maalesef Google’ın çıkaracağı akıllı saat hakkındaki bilgilerimiz oldukça sınırlı. Ancak Google’ın akıllı saati ile birlikte ekosistemi tam verimli hale getirmek adına Asistan, Haritalar gibi özellikler entegre edeceğini öngörmek zor olmasa gerek. Saatin çıkış tarihi veya fiyatı ile ilgili bir bilgi şuan elimizde yok. Gelişmeleri hep beraber göreceğiz.

Google’ın akıllı saati ile ilgili haberlere anında ulaşmak için Teknotomy güncel adresini takipte kalın.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu