Güncel

Google Alışveriş Reklamlarını Hedefliyor

Google, Chrome Canary versiyonunda, yeni sekmede açılan sayfasında, kullanıcının araştırdığı ürünler için Google alışveriş reklam önerilerini görüntüleyecek yeni bir özelliği deniyor.

Google Alışveriş Reklamlarını Yeni Sekmede Göstermeyi Düşünüyor

Chrome Canary, konu ile alakalı daha önce denemeler yapıyordu. Artık yeni sekmede açılan sayfanın ön yüzünde reklamların görüntülenmesini etkinleştirme yeteneğine sahip. Chrome Canary’e sürümüne sahipseniz ve alışveriş eklentisini etkinleştirmek istiyorsanız adres çubuğuna chrome://flags adresini girin ve ardından “NTP Modules” ve “NTP Shopping Task Module” kısımlarını aktifleştirin. Bu özellik ile beraber Chrome, site kısayollarınızın altına oldukça büyük bir alışveriş pencere öğesi ekler.

Google Alışveriş Reklamları Gözükme Şekli
Google Alışveriş Reklamları Gözükme Şekli

Google ekstra olarak, kullancılara özelliği etkinleştirmeleri için bir neden vermek istiyor. Akış hizmetleri ve tarifelerde dahil olmak üzere çerezlerin etkinliğine dayanarak bir dizi başka modül üzerinde de çalışıyor. NTP’nin bu yeni oluşturulan modülleri devre dışı bırakacak “Kartları Gizle” adlı bir kısmı var.

Ayrıca yeni sekmede açılan Google alışveriş reklamlarını sayfada görmek istemiyorsanız eklentinin sağ üst kısmında konumlandırılmış ‘X‘ simgesine tıklayarak kartı kapatabilirsiniz.

Yeni sekme sayfasında çıkan reklam özelliği şu an için deneme sürümünde. Bu yeni gelecek özelliğin kararlı sürüme eklenip eklenmeyeceği henüz belli değil ve gizliliğini koruyor.

Daha önce yazdığımız Google Chrome Karanlık Mod Aktifleştirme yazımızı inceleyebilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu