Güncel

Google Arama Motorunda Yeni Test Yapıyor

Google arama motoru yeni bir özelliği test ediyor. Google’ın web sitesi, bir ayda milyarlarca kullanıcısı ile dünyanın en büyük trafiğine sahip bulunuyor. Google, sitelerinin düzenini ve tasarımlarını hem masaüstü bilgisayarlarda hem de cep telefonlarında sürekli olarak değiştirir. İnternette bir siteye sahip olan herkes, web sitelerinde maksimum trafik alabilecekleri Site Bağlantıları ile sitesini listesinin en üstüne koymak ister.

Google Arama Motorunda Yenilik
Google Arama Motorunda Yenilik

Google, son zamanlarda cep telefonlarında sayısız tasarım ve düzeni test etti. Ric Rodriguez’in attığı tweet’e göre sitenizin yeni tasarım ile listenin başına gelmesi mümkün olabilir veya mümkün olmayabilir. Google ayrıca insanların tasarımını da test etti. İşaretlenen en son test, mobil arama sonuçları için yepyeni bir görünüme ve dokuya sahiptir. Mevcut düzen ve arama tasarımı, önceki düzen ve tasarımdan biraz farklıdır. Bir tasarımın yeni görünümünde, cep telefonlarında da masaüstü versiyona benziyor.

Google Arama Motoru Site Bağlantılarına Göstermeyecek Mi?

Ric Rodriguez’in Tweet’i

Ric Rodriguez ayrıca Twitter’da önceki ve güncel tasarımların iki ekran görüntüsünü altında bir açıklama ile gösterdi. Google, yeni tasarımı ile site bağlantılarını neredeyse bir yıldır mobil cihazlarda test ettiklerini söyledi. Bu önemli bir noktadır. Çünkü site bağlantıları, arama yapan kişinin doğrudan herhangi bir web sitesinin en önemli ve alakalı sayfalarına gidebileceği Google arama sonucuna ek bağlantılardır. Web sitenizi, site bağlantıları listesinin en üstüne alma konusunda yeterince şanslıysanız, bu tasarım web sitelerinize daha fazla trafik getirebilir.

Google’ın Site Bağlantılarının yeni tasarımında, site bağlantısı atlı karıncasını kolayca soldan sağa kaydırabilir ve hatta aradığınız sitedeki tüm site bağlantısı seçimlerini görmek için geri dönebilirsiniz. Ayrıca Google’ın ilgili arama sonuçları ile otomatik oynatılan videoları da test ettiği söyleniyor. Bu test aşamaları gerçeğe dönüştüğünde aramanıza yeni bir görünüm gelecektir. Ayrıca Google’ın yakın zamanda HTTP’ye veda etmesi de bekleniyor.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu