Güncel

Google Arama Sonuçlarını İlgilendiren Yeni Özellik

Google arama sonuçlarını etkileyen yeni özellik ekledi. En çok kullanılan platformlardan biri olan Google,  masaüstü sürümleri için kullanışlı ve işlevsel bir klavye kısayolu oluşturulduğunu duyurdu. Google platformu tarafından yapılan açıklamalara göre kullanıcılar artık, ufak bir dokunuş ile arama kutusuna geçiş yapabiliyorlar. Bu sayede yapılan arama sonuçlarıyla ilgili detaylar artırılabilecektir ve ya kullanıcılar, direkt olarak yeni aramalar yapabilecekler.

Google Arama Sonuçlarını İlgilendiren Yeni Özellik
Google Arama Sonuçlarını İlgilendiren Yeni Özellik

Google platformunun yeni klavye kısayolunu kullanmak için, yapmanız gereken tek şey aramayla ilgili sonuçları görüntüler iken sadece “/” tuşuna basmanızdır ve bu işlemi yaptığınız an ekranın sol alt kısmında bir uyarı beliriyor. Arama kutusuna basmak içinse bu tabiri kullanabileceğinizden bahsediliyor. Maalesef bu klavye kısayolu, şu anlık tüm bilgisayarlarda sağlıklı bir şekilde çalışamıyor.

Google Arama Sonuçlarını Etkileyen Yeni Özelliğin Görünümü

Google platformu kullanıcıları için oluşturduğu bu yeni klavye kısayolunun, kullanıcıların işine yarayacak gibi duruyor. Google’nin bu yeni özelliği ile aradığınız terime ilgili daha iyi sonuçlara ulaşıyorsunuz. Bu sayede öğrenmek istediğiniz sonuca daha kısa süre de ulaşabiliyorsunuz. Eğer bu özelik yakın zamanda tüm bilgisayarlara gelirse milyonarca internet kurtarıcısının zaman tasarrufu yapacağını gösteriyor.

Google Arama Sonuçlarını Etkileyen Yeni Özelliğin Görünümü
Google Arama Sonuçlarını Etkileyen Yeni Özelliğin Görünümü

 Eğer sizler de Google platformunun bu yeni klavye kısayolunu kullanmak istiyorsanız, yukarıda da verilenleri uygulayınız.Aratmak istediğiniz terimi arama çubuğuna yazıyorsunuz ve daha sonra ‘’/’’ tuşuna basıyorsunuz. Kısa yolu aktif ettiğiniz zaman arama sonuçlarındaki farklılıkları ve istediğiniz sonuca direk ulaşabildiğinizi görebiliyorsunuz. Ayrıca bu özellik sadece Google Chrome’a ait olmayacağını ve tüm arama motorlarında bu özelliğin aktif olacağını da hatırlatalım.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu