Güncel

Samsung Televizyonlara Google Asistan Geliyor!

Akıllı asistanlar arasında, Samsung‘un Bixby‘si tam olarak oturmamış bir teknoloji. Amazon akıllı asistanı Alexa’sı, Google’ın Asistanı ve Apple’ın Siri’si gibi rakiplerin hepsi yıllar içinde daha çok popüler ve işlevsel olduklarını kanıtladı. Ama Samsung yine de alternatifi Bixby’de inatla ısrar etti.

Google Asistan
Google Asistan TV

Google Artık Bixby’den Vazgeçiyor!

Samsung, yapay zekasını, akıllı telefonları, akıllı TV’leri ve akıllı buz dolapları dahil olmak üzere birden fazla cihazında varsayılan sanal asistan olarak kullanıyor. Ama bugünlerde, teknoloji devi Bixby‘nin galiba daha popüler kuzenlerinin yerini alamayacağını sonunda anlamış görünüyor.

Bu sayede, Samsung‘un en yeni 2020 TV’lerinin sahipleri, isterlerse sonunda Bixby yerine Google Asistan‘a erişebilecek. Bu, televizyonların akıllı bir ev erişim noktası görevi görebileceği, hava durumu kontrolleri veya hazırlıksız Soru-Cevap oturumları gibi alışmış olabileceğiniz diğer genel Asistan görevlerini gerçekleştirebileceği anlamına gelecek.

Google Asistan
Google Asistan Samsung

Desteklenen televizyonunuz için Google Asistan‘ı açmak istiyorsanız, bu işlemi kısaca size anlatalım.

Google Asistan Televizyonda Nasıl Aktif Edilir?

Akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Google Asistan uygulamasını açın ve Ayarlar menüsünün Ses bölümünü ziyaret edin. Orada, birkaç düğmeye dokunarak televizyonunuza Google Asistan’ı bağlayabilirsiniz. Bu sayede Google Asistan’ı aktif hale getirmiş olacaksınız.

Oyun dünyasına ait diğer gelişmeler için Teknotomy Güncel sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Haftalık bültenimize hemen kayıt olarak detaylı hazırlanan Teknotomy Dosya haberlerinin emailinize ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu