Güncel

Google Çalışanları Yeni Sendika Kurdu

Büyük şirketlerde görev alan çalışanlar şirketlerde karşılaştıkları problemleri çözmek ve sorunlar hakkındaki gereken adaleti sağlamak adına sendika kurmayı denerler. Özellikle Silikon Vadisi bu tür sendikalar ile bolca uğraşmış ve bunu sonucunda da sendika kurulmasını engellemek adına bir çok çalışma yapmış bir yer. Fakat Google çalışanları kendileri için yeni sendika kurmayı başardı.

Google ve Google’ın çatı şirketi Alphabet çalışanları yeni bir sendika kuruduklarını ve bu sendikaya bütün Google ve Alphabet çalışanlarının erişim izni olduğunu açıkladılar. Yeni kurulan sendika özellikle tazminat davaları ,çalışanların gereksiz sınıflandırılması ve en önemlisi pozisyonlarına göre muamele gibi konularda çalışmalar yapacak.

Google Çalışanları Yeni Sendika Kurdu
Google Çalışanları Yeni Sendika Kurdu

Sendika Hedefi Şirketi Daha Adaletli Bir Şirket Haline Getirmek

Gooogle’ın kadrolu çalışanlarına geçici veya sözleşmeli çalışanlarından daha çok imkan sunduğu söyleniyordu. Bu haksızlıktan şikayetçi olan sözleşmeli çalışanlar geçtiğimiz zamanlarda şikayetlerini yetkililere sunmuşlar ama bir çözüm bulamamışlardı. Yeni sendika ile birlikte adil bir şirket hedefleniyor.

Google Program Yöneticisi Nicki Anselmo, Google çalışanlarının yeni sendika kurması ile ilgili olarak yaptığı açıklamada “Bu sendika, Google çalışanlarının yıllardır cesurca örgütlenmesine dayanıyor. Maven Projesi’ni bitirmeye çalışmaktan cinsel tacizde bulunan yetkililere sadece para cezası kesilmesine kadar Alphabet’in tüm bu sorunlara karşı tek bir yürek olup cevap verdiğini gördük. Yeni sendikamız, haberlerin modası geçtikten sonra bile çalışanlara hak ettiği saygının sağlanması için sürdürülebilir bir altyapı sağlayacak.”

Bu ve bunun gibi haberlerden anında haberdar olmak için Teknotomy güncel adresine bakabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu