Güncel

Google Chrome Karanlık Mod Aktifleştime

Apple ve Google’nin mobil işletim sistemleri için uzun testler sonucu kullanıma sundukları karanlık mod özelliği, zaman geçtikçe diğer popüler uygulamalar tarafından da aktif olarak kullanılmaya başlandı. Daha önce bilgisayar için bulunmayan Google Chrome karanlık mod, artık bilgisayarınıza indireceğiniz basit bir eklenti sayesinde aktifleştirilebilir.

Google Chrome Karanlık Mod
Google Chrome Karanlık Mod

Chrome web mağazası üzerinden indirilebilen Dark Reader adlı Google Chrome uzantısı sayesinde bütün internet siteleri, karanlık mod özelliği bulunmasa bile karanlık mod ile çalışabiliyor. Tabi ki bütün internet siteleri karanlık mod uyumu aynı değil. Bu nedenle Google Chorome uzantısı sayesinde karanlık olacak birçok site istediğiminiz kadar güzel gözükmeyebilir.

Google Chrome Karanlık Mod
Google Chrome Karanlık Mod

Google Chrome Karanlık Mod Nasıl Aktifleştirilir?

  • Chrome Web Mağazasında bulunan Dark Reader uzantısını bulun.
  • Sağ tarafta bulunan ekle butonuna tıklayın.
  • Tarayıcı çubuğunun sağ üst köşesinde bulunan Dark Reader logosuna tıklayın.
  • Karşınıza çıkan bölümde karanlık modu dilediğiniz gibi kişiselleştirin.

Kullandığınız bu yöntem ile Chorme’un kendi varsayılan ayarlarında yer verdiği karanlık moddan tamamen farklı bir karanlık mod uygulamış olacaksınız. Girdiğiniz bütün internet sitelerinde Google Chrome’nin aksine karanlık mod kullanılacak. Bu bilgisayarınız için bir sorun teşkil etmemekle beraber bazı sitelerin görüntüsü beklediğiniz gibi olmayabilir.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

1 Yorum

Bir cevap yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu