Güncel

Google Chrome Yeni Özellik İle Sekmelerinizin Kontrolü Sizde!

Chrome yeni özellik sayesinde sekmelerinizin kontrolündeki hakimiyetiniz artıyor. Çevrim içi araştırma yapmak, genellikle bir arama motorunu açmanız ve ardından elde ettiğiniz sonuçları çok sayıda sekmede açmanız ile başlayabilir, böylece bunları yavaşça gözden geçirebilir ve projenize veya elinizdeki başka herhangi bir göreve ne eklemeniz gerektiğini anlayabilirsiniz. Bu sekmeleri sıralamak büyük bir kabus olabilir ve onları kaybetmek muhtemelen daha da kötü olurdu.

chrome yeni özellik
Chrome Yeni Özellik Sayesinde Sekmelerin Kontrolündeki Hakimiyetiniz Artıyor

Chrome Yeni Özellik İle Sekmeler Nasıl Kontrol Edilir?

Google Chrome, kullanıcıların sekmeleri birlikte gruplandırmasını sağlayarak bu sorunu çözmeye çalıştı ve görünüşe göre teknoloji şirketi Chrome’a, bu sekme gruplarını yer imleri çubuğunuza kaydetmenizi sağlayacak yeni bir bayrak ekliyor. Ayrıca, araştırma sürecinizi düzene sokmanın ve odaklanmanız için doğru bilginin ne olacağını belirlemenizi kolaylaştırmanın harika bir yolu olacak sekme gruplarını senkronize etme şansına da sahip olacaksınız.

Bir dizi başka özellik de karışıma atılıyor. Bu tür bir özellik, bir yer işaretini doğrudan bir sekme grubuna açma yeteneğidir ve Google ayrıca bir sekme grubunu sabitlemenizi sağlayacak bir özellik üzerinde de çalışmaktadır. Bu, araştırmayı sabitlemek istedikleri büyük, kapsamlı bir proje üzerinde çalışan biri için mükemmel olabilir ve dahası, sizin için her zaman alakalı olacak sekmeleri görebilmeniz için önünüzde ve merkezde tutmanıza yardımcı olacaktır.

Sekme simgeleri, Google’ın üzerinde çalışıyor gibi göründüğü başka bir şeydir ve bu özelliklerin tümü, Google’ın Chrome kullanıcıları için çok daha akıcı ve sorunsuz bir deneyim sunma yeteneğini büyük ölçüde en üst düzeye çıkarmak için bir araya gelebilir. Sekme organizasyonu, Chrome için açıkça yüksek bir önceliktir; bu, Google’ın büyük isim rakipleri tarafından yapılan tarayıcıların yükselişiyle daha da teşvik edilebilecek bir şey.

Kaynak
This New Chrome Feature Can Optimize Your Tabs

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu