Güncel

Google Çiftçilerin Yanında

Google sadece arama motoru olmadığını kanıtlıyor. Aslında yaptığımız aramalar sayesinde ihtiyacımız olan ürünleri reklam olarak farklı bir uygulamada karşımıza çıkarabiliyor. Google  her kullanıcısının aramalarını, girdiği siteleri kısaca her bir veriyi kaydedebiliyor.  Google bu sefer çiftçilerin ihtiyacına yarayacak bir robotla karşımıza çıkıyor. Google‘ın çatı şirketi olan Alphabet, çiftçilerin üretimi artırması için icat ettiği robotları tanıttı.

Google‘nin robotları dikey ayaklar ile hareket ettikleri için mahsule zarar vermiyor. Alphabet‘ in X isimli şirketinin Mineral Projesi ile üretilen ürünlerin büyürken yaşadığı evreler hakkında detaylı veri topluyor.

Google Çiftçilerin Yanında
Google Çiftçilerin Yanında

Dünya nüfusunun arttığını, dünyamızdaki kıt kaynaklar olduğu ve üretimin çok önemli olduğunu düşünen şirket :  ” Tarım sektörünün,  daha ileri seviye araçlar kullanılarak, üretilen mahsulün  üretilme yöntemini dönüştürüleceğine inanıyoruz” şeklinde belirtiyor.

Şirkete göre geleneksel tarım cihazlarının üretimin devamlılığını sağlayacağını düşünmüyor. Ayrıca üretimin önümüzdeki yıllarda büyük bir önem arz kazanacağı da ortada.

Google Robotları Her Yerde

Mineral Projesinin lideri olan Elliot Grant : ”Her bir mahsulü ayrı ayrı inceleyip, mahsulün neye ihtiyacını olduğu ya da tarımsal üretimdeki çevresel veya genetik faktörleri çözebilseydik” diye soruyor.

Google Her Yerde
Google Her Yerde

Tanıtılan lansmanda geliştirilmek için California’ daki çilek tarlalarında denemesinin yapıldığı ve çileklerin yüksek kaliteleri fotoğraflarını toplayarak çilekleri sınıflandırdı.

Şuan Arjantin, Güney Afrika, Kanada, ABD’ deki üreticilerle çalıştıklarını daha seri üretimle satışa çıkmadığı belirten proje lideri yakın zamanda dünyadaki tüm üreticiler için çalışacaklarını belirtiyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu