Güncel

Google Çöken Hizmetleri Hakkında Açıklama Yaptı

ABD menşeli teknoloji devi Apple geçtiğimiz günlerde bir çok problem ile karşı karşıya kalmıştı. Bu problemler sonucu YouTube başta olmak üzere Google Drive, Gmail, Google Meet, Google Dokümanlar, Google Arama, Google Play, Google Home, Google Haritalar ve diğer Google hizmetlerinde erişim sorunu yaşandı. Tabi Google kadar büyük bir şirketin bu kadar büyük çapta bir sorun yaşaması kullanıcılarda büyük bir merak uyandırdı.

Google Çöken Hizmetleri
Google Çöken Hizmetleri

Gün içerisinde Google basın dairesinden Sputnik adlı internet sitesine yapılan açıklamada yaşanan erişim sıkıntısının nedeninin teknik sorunlar olduğunu teknik sorunların çözülmesinin ardından hizmetlerin tekrar kullanıcılar ile buluşturulduğu belirtildi.

Google Çöken Hizmetleri Hakkında Açıklama

Google yetkilileri tarafından yapılan açıklamada “Bugün, dahili depolama kotasındaki sorunlar nedeniyle kimlik doğrulama sisteminde problemler meydana geldi, insanların sistemde oturum açmasını gerektiren hizmetler, yüksek hata durumu verdi. Şu anda bütün hizmetler yeniden düzgün çalışmaya başladı” ifadeleri kullanıldı.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu