Güncel

YouTube ve Google Çöktü!

Google Çöktü
Google ve YouTube Çöktü

Kısa bir süre önce bütün dünya da Google servislerine erişim konusunda sıkıntı yaşandı. Başka bir deyiş ile Google çöktü. Kullanıcıların belirttiğine göre Gmail, Google Dökümanlar, YouTube gibi Google merkezli servislere erişim sağlanamadı.

Google Çöktü ama Sebebi Bilinmiyor

Gmail hesabına erişim sağlamak isteyen kullanıcılar ekranlarında hesaplarının geçici olarak kullanım dışı olduğunu ve bundan kaynaklanan rahatsızlık için özür dileyen bir ibare ile karşılaştı.

YouTube’a giriş yapmak isteyen kullanıcılar ise ana sayfalarında “Bir şeyler ters gitti” yazısı ile karşı karşıya kaldı. Google’ın neden çöktüğü henüz bilinmiyor. Ayrıca erişim sorunu sebebiyle Google servisleri kullanılamasa da Google arama motoru çalışmaya devam etti.

YouTube Çöktü
YouTube Çöktü

Google servislerinin durumunu gösteren Google Workspace Durum Kontrol Paneli, birçok servise erişim sağlanamamasına rağmen servisler çalışıyormuş gibi göstermeye devam etti.

Bugün saat 14.36 itibariyle kullanıcılar Google çöktü diyerek raporlama yapmaya başladı. Google’ın yanı sıra YouTube, Gmail de çöktü. Ayrıca kullanıcılar Google’ın birçok servisine erişim sağlayamadı. Üstelik kullanıcılar Google Asistan ile entegre akıllı ev cihazlarında da kullanım sıkıntısı yaşadığını belirtti.

Google Servisleri Çöktü
Google Servisleri Çöktü

Google’ın çökmesinin ardından Down Detector sitesinde sunulan rapora göre kullanıcıların bir kısmı saat 17.56’da dahi Google servislerine giriş yapmakta ve kullanmakta sıkıntı yaşadı. Dünya çapında yaşanan Google çöküntüsü ile ilgili henüz net bir açıklama gelmedi.

Down Detector
Down Detector Google Raporu

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu