Güncel

Google İçin Büyük Tehlike

Çıkan iddialara göre Amerika merkezli teknoloji devi Google’ın başı Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı ile dertte. Adalet bakanlığının kısa süre içinde Google’a dava açması bekleniyor.

google dava 2
google

Amerika daki yetkililerin verdiği bilgilere göre Google önümüzdeki hafta içinde oldukça zorlu bir hukuki sürece girecek. Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığı tarafından yürütülecek bu süreçte Google’ın oldukça zorlanacağı düşünülüyor. Bu sürecin yaşanacak olmasının nedeni olarak şirketin kategorisinde farkla zirvede olması ve rakiplerini dezavantajlı olarak göstermesi olduğu düşünülüyor. Bu konuda Avrupa merkezli olarak da ciddi sorunlar yaşayan Google ödemek zorunda bırakıldığı cezalarla gündeme gelmişti. Benzeri cezaları Amerika tarafından da alması beklenen Google’ın bu süreçte neler yapacağı büyük merak konusu.

Google’ın bulunduğu konumda rakiplerine yardımcı olmasının bile Google’a fazla zarar vermeyeceği söylense de şirketin arka planda rakiplerine ciddi zarar verecek hamleler yaptığı iddia edilmekte. Ve bu da tabi ki diğer şirketler tarafından hoş karşılanılan bir şey değil. Amerika Birleşik Devletleri Adalet Bakanlığının nasıl bir yol izleyeceği ve sonuç olarak nasıl yaptırımlar uygulayacağı oldukça merak edilmekte.

Google En Son Android 12 Açıklamasıyla Gündeme Gelmişti

Google yaptığı resmî açıklama ile android 12 ile alternatif uygulama marketlerine daha ılımlı yaklaşacak. Bilindiği üzere Android işletim sisteminin temek uygulama marketi Google Store fakat Samsung ve Huawei gibi şirketlerinde uygulama marketleri bulunuyor. Google bu açıklama ile birlikte marketlere yardımcı olacağını yüksek güvenlik önlemleri ile daha önce destek vermediği kadar destek vereceğini açıkladı. Fakat bu açıklama ile tezatlık oluşturan bir şey var ki oda ödeme sistemi Google bu markaların Google Play’in ödeme sistemini kullanmasını talep ediyor. Çünkü Google bu ödemelerden %30 komisyon alıyor.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu