Android

Sırada Google Duo Güncellemesi Var

Son zamanlarda sürekli yaptığı güncellemeler ile gündeme gelen Google, bu sefer Google Duo uygulaması için güncelleme yapmayı planlıyor. Duo uygulaması, 32 kişiye varıncaya kadar görüntülü sohbet edebilme özelliği sunan bir uygulama. Özellikle içerisinde bulunduğumuz pandemi sürecinde, toplu bir şekilde görüşmeyi tercih etmeyen insanlar için kurtarıcı niteliğinde olan bir uygulama. Teknoloji ve internet devi olan Google, yeni bir güncelleme ile bu uygulamasına görüntülü görüşme esnasında ekran paylaşımı özelliği eklemesi bekleniyor.

Google Duo
Google Duo için Yeni Güncelleme Geliyor

Google, Duo için Tweet Atmıştı

Eylül ayı içerisinde Google tarafından çok çabuk silinen bir tweet ile ekran paylaşma özelliği duyurulmuştu. Bu tweet, Duo ile arkadaşlarınızla daha fazla an paylaşabileceğiniz, isterseniz video görüşmesi esnasında fotoğraflara, videolara birlikte göz atabileceğinizi belirtiyordu. Şimdiyse silinen bu tweetin yakın bir zamanda gerçek olması bekleniyor.

Google Duo güncellemesi sadece Andorid kullanıcıları için kullanıma sunulacak. Güncellemeyi aldıktan sonra bir görüşme esnasında alt menüdeki taşma düğmesine dokunarak Ekran Paylaşma özelliğini seçebilirsiniz. Ekranınızı paylaşıma açtıktan sonra diğer katılımcıları görüntülü olarak göremeyeceksiniz. Ancak arkadaşlarınızla görüşme esnasında direkt plan yaparak, onu not alabiliyor olacaksınız. Video konferanslar konusunda gittikçe kendini geliştirmeye çalışan Google’ın, geçtiğimiz günlerde de Meet için güncelleme yapacağı duyulmuştu.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu