Güncel

Google Fotoğraflar Kullanıcılarını Üzecek Gelişme

Google’ın popüler servislerinden olan Google Fotoğraflar’ın bir özelliği ücretli oldu. İşte Google Fotoğraflar kullanıcılarının kullanacağı paralı olan bu özellik. 

Google Fotoğraflar Kullanıcıları
Google Fotoğraflar Kullanıcıları

Google Fotoğrafların Hangi Özelliği Ücretli Olacak?

Google Fotoğraflar’ın renk parlatma özelliği en sık kullanılan özelliklerinden birisi. Bu özelliği kullanarak fotoğrafların belli kısımlarında renkleri korurken arka planı ise siyah beyaz hale getirilebilecek. Bu işlem bundan sonra bazı fotoğraflar için paralı olarak kullanılabilecek. 

Bilindiği üzere bazı akıllı telefonlarda çekilen fotoğraflarda derinlik bilgisi bulunmuyor. Derinlik bilgisi olmayan fotoğraflar bundan sonra bu özellikten faydalanamayacak. Derinlik bilgisi olmayan fotoğraflarda bundan sonra bu özellikle düzenlenmeyecek. Düzenlemek isteyen kullanıcılar bu özelliği artık paralı olarak kullanabilecek. 

Google Fotoğraflar Kullanıcıları
Google Fotoğraflar Kullanıcıları İçin Gelişme

Google Fotoğraflar’ın bu özelliğinin Google tarafından paralı hale gelmesi çok önem arz etmiyor olsa bile Google’ın bu özelliklerden bazılarını daha ilerleyen günlerde paralı hale getirme olasılığı bulunuyor. Google’ın ilerleyen süreçte hangi özellikleri paralı hale getireceği ise şimdilik bilinmiyor. 

Google Fotoğraflar Kullanıcılarını Ne Bekliyor?

XDA – Developers ekibi Google Fotoğraflar’ın yeni sürümü v5.18’i inceleyip uygulamaya gelecek olan yeni özellikleri de ortaya çıkartmış oldu. Şimdiye kadar gelen bilgilere göre uygulamaya kısa süre içinde Dinamik HDR ve Vivid özellikleri eklenecek. 

Anında güncel haberler için Teknotomy Güncel sayfasına gözatın!

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu