Güncel

Google Gmail’e Yeni Özellikler Geliyor

Google’ın popüler e-mail servisi olan Gmail’e yeni özellikler geliyor. Bu özelliklerle beraber Gmail artık çok daha akıllı hale gelecek. 

Google Gmail
Google Gmail

Google’ın yaptığı açıklamaya göre, Gmail için gizlilik ve kişiselleştirme odaklı yeni akıllı özellikler geliyor. Bu özellikler ile birlikte Google Gmail servisini daha fazla kullanıcı dostu bir uygulama haline getirmeyi hedefliyor. 

Söz konusu akıllı özelliklerin bazılarının kullanıcıların isteğine göre açıklık kapatılabilecek. Google yeni güncelleme ile beraber bu özellikleri tüm kullanıcılar için açacak ve bu özellikleri daha anlaşılır hale getirecek. 

Google Gmail Bizlere Neler Sunuyor?

Google, yeni akıllı özellikleri ve kişiselleştirme ayarı, Google’ın önceki günlerde kullanıma sunmuştu. Ayrıca bu ayarlar kullanıcıların kişisel verilerini Google veri tabanından silen özelliğin bir devamı niteliğinde olacak. Google’daki verilerinin kontrolünü daha fazla da vermiş olacak. 

Google Gmail
Google Gmail Özellikler

Kullanıcılara Gmail, Meet ve Chat servislerinde, akıllı özellikleri açıp kapatmak veya Google ürünlerini kullanıcı bilgileriyle kişiselleştirmek ya da kişiselleştirmemek için iki farklı ayar sunacak. Kullancılar eğer bu ayarları açarlarsa neler olacağını açık bir şekilde gözlemleyebilecek. Bu sayede kullanıcılar, hangisine izin verdiklerini ya da izin vermediklerini net bir şekilde görmüş olacak. 

Dilerseniz Yaani Mail Gmail’e Rakip mi? adlı yazımızı okuyabilir, dilerseniz Teknotomy Güncel sayfamızı inceleyebilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu