Güncel

Haber Kartları Google Asistan’da

Teknoloji devi Google bir yenilik daha yapıyor. Google Asistan’da bulunan Snapshot bölümünde haber kartları gösterilmeye başlandı. 2012 yılında Google Now ismiyle piyasaya sunulan bu servis ile randevularınızı, seyahatlerinizi, rezervasyonlarınız gibi pek çok işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyordunuz.

Google Now kullanıcıları bir süre sonra uygulamada makaleler ve haberler ile karşı karşıya kaldı. İlk zamanlarda bu makaleler ve haberler kaydırarak görünmez hale getirilebiliyordu. Ancak ilerleyen zamanlarda kaydırarak görünmez hale getirme özelliği kalktı ve Google Now, Google Keşfet haline geldi.

Kişiselleştirilmiş Haber Kartları

Sürekli kendini geliştiren Google, zamanla sesli asistanı olan Google Asistan’da kullanıcılarının kişisel kartlarının yer alacağı Snapshot ismini verdiği ekran üzerinde çalışmaya başladı. Google, ağustos ayı içerisinde Snapshot’ta Google News kartının gösterileceğini açıklamıştı.

Google Asistan Haber Kartları
Google Asistan Haber Kartları

Google News yani haberler kartı dikey bir şekilde duruyor ve bulunduğu alanın neredeyse tamamını kaplıyor. Aynı zamanda kullanıcının tercihine göre minimize de edilebiliyor. Haberler kartında, kullanıcının web gezinmesine yani tercihlerine göre haberler karşısına çıkıyor.

Google ile ilgili diğer gelişmeleri takip etmek için hemen tıklayın.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu