Güncel

Google Haritalar Ödeme Yöntemini Sundu!

Google Haritalar ödeme yöntemi sunarak kullanıcılarına sağladığı kolaylıklara bir yenisini ekledi. Google, pandemi sürecinde insanların eskisinden daha titiz bir hale gelmesinin bu güncellemede etkisi olduğunu belirtti. Şirket, 17 Şubat 2021 tarihinde blog sayfası üzerinden duyurduğu güncellemeyle kullanıcıların cadde park yeri ve toplu taşıma ücretlerini cüzdanlarını çıkarmalarına gerek kalmadan Google Pay aracılığıyla Google Haritalar üzerinden ödeyebileceklerini ifade etti.

Google Haritalar Ödeme
Google Haritalar Ödeme Yöntemi Sundu

Google Haritalar Ödeme Yöntemi Nasıl Kullanılır?

İçinde bulunulan COVID-19 salgınının etkisiyle insanların halka açık alanlara dokunmaktan kaçındığının farkında olan Google, yapmış olduğu güncellemeyle bu soruna adeta çözüm üretiyor. Park çözümleri sağlayıcıları olan Passport ve ParkMobile ile oluşturdukları entegrasyon sayesinde kullanıcılar sayaçlara dokunmadan akıllı cihazları üzerinden ödeme işlemini gerçekleştirebilecek.

Kullanıcılar hedeflerine ulaştıklarında, hedeflerinin yakınında “Park Ücretini Öde” düğmesine dokunarak; sayaç numarasını, park etmek istedikleri süreyi girecek ve ardından “Öde” seçeneğine dokunarak ödemelerini tamamlayacak. Ayrıca kullanıcılar, ölçüm cihazına fazladan zaman eklemesi gereken durumlarda da birkaç dokunuşla park oturumunu kolay bir şekilde uzatabilecek.

Google Haritalar
Google Haritalar ile Park Ücreti Ödenebilecek

Dünya çapında toplu taşıma acenteleri ile anlaşma yapmış olan Google kullanıcıların haritalar aracılığıyla toplu taşıma yol tarifi aldığında Google Pay hesaplarına bağlı olan kredi veya banka kartıyla ödeme yapma seçeneği göreceklerini söyledi. Böylece ücretini ödeyen kullanıcının tek yapması gereken şey toplu taşıma aracına bindikten sonra okuyucuya telefonunu göstermek oluyor.

İnsanların her yere zahmetsiz bir şekilde ulaşabilmesini sağlayan Google Haritalar ödeme yöntemi ile sunduğu hizmeti genişletiyor. Park için ödeme özelliği Android cihazlar için Amerika Birleşik Devletleri (ABD) nde 400’den fazla şehirde kullanıma sunuldu. iOS kullanıcıları için de özelliğin yakın zamanda kullanıma sunulacağını belirten Google, toplu taşıma için ödeme özelliğinin de dünya genelinde Android kullanıcıları için 80 acenteye genişleyeceğini duyurdu.

Kaynak
All aboard: More ways to pay for parking and transit

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu