Güncel

Google Haritalar Yeni Özellikle Ayrıntıları Genişletiyor

Google Haritalar yeni özellik ile dünyanın dört bir yanındaki şehirlerde rota ve ayrıntıları genişletiyor. Uygulamanın bu hizmetiyle ilgili güncelleme olacağı 2020 yılının ağustos ayında duyurulmasının ardından beklenmeye başlandı. Google güncellemeyi sunmadan önce test ederken aralık ayında sınırlı sayıda kullanıcıya özelliği sundu. Şimdi ise özellik 4 şehirle sınırlı olmak üzere, bütün kullanıcılara sunuldu.

Özelliğin kapsadığı 4 şehir; Londra, Tokyo, New York City, San Francisco’dur. Nüfusun yoğun olduğu bu şehirler aynı zamanda uluslararası tanınırlığa da sahiptir ve sağlam bir turist miktarı vardır. Ayrıca Google’ın Amerika’da bulunması da ABD’den iki farklı şehrin yer almasına sebep oluyor.

Google Haritalar Yeni Özellik Tam Olarak Neyi İçeriyor?

Güncelleme peyderpey kullanıcılara ulaştığı için şu anda tam bir resim elde edilemiyor. Bununla birlikte, bu şehirlerden birini ziyaret edip Haritalar’da yakınlaştırma yaptığınızda özellik canlı hale geliyor gibi görünüyor. Bu özellik ayrıca, yol genişlikleri, hasta ve yaşlılar için park yolları ve merdivenler, yol kenarındaki bitki örtüsü, medyanlar ve yukarıda bahsedilen yaya adaları ve yaya geçitleri gibi genel olarak yardımcı olabilecek özellikleri göstermeye devam ediyor.

Google Haritalar Yeni Özellik
Google Haritalar Yeni Özellik

Güncelleme, şehre yeni gelenlerin ve araziye aşina olmayanların kendi varış noktalarına hangi rotaları kullanacaklarına dair daha incelikli bir yaklaşım oluşturmalarına daha da yardımcı olacaktır. Ayrıca Google Haritalar’a kısa bir süre önce dil değiştirme özelliği getirerek, kullanıcıların farklı dilde navigasyon kullanabilmesini de sağladı. Şu anda, özellik giderek daha fazla kullanıcıya sunulurken, tüm Google kullanıcılarına ulaşması için hala biraz zamana ihtiyaç olduğu düşünülüyor.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu