Güncel

Google Karanlık Mod Özelliğini Getiriyor

Özellikle son dönemde karanlık mod özelliği bir çok kullanıcı için olmazsa olmaz bir özellik haline geldi. Bir çok internet platformu ve teknoloji şirketleri de karanlık mod özelliğini kullanıcıları için aktive etmeye devam ediyorlar. 9to5Google’e göre hala bu özelliği getirmeyen Google karanlık mod özelliği hakkında çalışıyor. Yapılan testlerde yeni gelecek özelliğin ana sayfayı etkilemediği söyleniyor.

Genel olarak görünüş çok değişmese de test moduna geçildiği zaman arka planın koyu gri olduğunu ve Google logosunun beyaz kaldığı görülüyor. Buna ek olarak sitelerin adları ise klasik olarak mavi renkte görünüyor.

Google Karanlık Mod
Google Karanlık Mod

Google Karanlık Mod İçin Testler Başladı

Google’ın testleri ne zaman herkese açacağı veya açıp açmayacağı hala kesin olarak bilinmemekle beraber kullanıcılar tarafından talep gören bu özelliğin yakın zamanda geleceği düşünülüyor. Şu an da hem Apple hem de Windows tarafında hali hazırda bazı siteler için destekleniyor.

Google’ın şu an da A/B testi aşamasında olduğu söyleniyor. Bu teste genel olarak farklı ara yüzlere sahip kullanıcılara benzer demografikler gösteriliyor.

Google Karanlık Mod’a Yabancı Değil

Google’ın masaüstü sistemler için özelleştirilmiş bir çok uygulaması bulunuyor. Bu platformların bazıları uzun zamandır karanlık mod özelliğini kullanıyor. Karanlık mod özelliğini kullanan platformlar arasında Youtube Google keep gibi uygulamalar da yer alıyor.

Daha önceki bir yazımızda bir eklenti ile birlikte karanlık mod özelliği kullanılabileceğinden bahsetmiştik. Buraya tıklayarak o yazımıza da ulaşabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu