Güncel

Google Kaydedici Web Uygulaması Erken Geldi

Pixel cihazınızda sesi yedekleyebilecek yeni bir Google Kaydedici web uygulamasının yakında kullanıma sunulması bekleniyor. Google, 2019 yılında Pixel cihazlar için gerçek zamanlı çeviri yazılara sahip güçlü bir Kaydedici (Recorder) uygulaması tanıttı. Video klipler aracılığıyla düzenleme ve sosyal medyada paylaşım özelliği de eklenen son sürümü Pixel 5 ile beraber yayınlandı. Şimdi ise Google, kaydedici konusunda başka bir yenilik hazırlıyor.

google kaydedici web uygulaması
Bu Web Uygulaması Ne Yazık Ki Kullanıcıların Bilgisayardan Kayıt Yapmalarına İzin Vermiyor

Eski recorder.withgoogle.com sayfasından farklı olan yeni recorder.google.com yeni özellikleriyle yayınlanıyor. Bu web sayfasında Google, Pixel cihazınızdaki Kaydedici uygulamasıyla yedeklenen kayıtların Google Kaydedici web uygulamasında nasıl görüneceğini açıklarken, burada sesinizi paylaşmanıza, çalmanıza ve arayıp bulmanıza olanak tanıdığından da bahsediyor. Fakat bu web sitesi yalnızca bir istemci görevi görüyor ve kullanıcıların masaüstü bilgisayarlarından kayıt yapmasına ne yazık ki izin vermiyor.

Google Kaydedici Web Uygulaması Pixel Ses Yedeklemelerini ve Başka Özellikleri İçeriyor

Giriş sayfası yüklenmeden önce, Google Kaydedici web uygulamasının arayüzü ile karşılaşıyorsunuz. Altta yer alan ses kontrolü seçenekleri; seçtiğiniz sesi oynatmanıza, duraklatmanıza, 5 saniye geri sarmanıza, 10 saniye ileri atlamanıza, fırçalamanıza ve ses seviyesini kontrol etmenize imkân tanıyor. Dalga biçimini ve transkripsiyonu aynı anda gösterme olanağı tanıyan tek veya iki sütunlu bir düzeni de bulunuyor.

Ayrıca kullanıcılar kayıtlarını bağlantı yoluyla paylaşabiliyor veya web uygulaması üzerinden silebiliyor. Kayıtların ise büyük olasılıkla Google Drive depolamasına dâhil edilmesi bekleniyor. Google Kaydedici web uygulaması, Android ‘in henüz mevcut olmayan bir güncellemesini gerektiriyor. Ancak web altyapısının şu an kullanıma ne kadar hazır olduğunu düşünürsek, bu yeni uygulama sürümü pek yakında yayınlanacaktır diyebiliriz.

Kaynak
Google Recorder web app arrives early, set to bring Pixel audio backups

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu