Güncel

Google Keşfet’e İki Yeni Değişiklik Geliyor

Kısa süre önce Google, 9to5Google tarafından tespit edildiği üzere, arama motorunun Keşfet beslemesine iki yeni değişiklik getirdi. Birincisi, Google Keşfet bölümündeki yayınların artık daha belirgin ve daha iyi bir düzen kazanması, ikincisi ise daha iyi kullanılabilirlik için spor atlı karıncalarının kaldırılmasıdır.

Google Keşfet
Google Keşfet’e İki Yenilik

Google Keşfet Bölümü Ne İşe Yarar?

Google Keşfet bölümü, markaların, kuruluşların ve kişilerin keşif sayfasında resimler, içerikler ve diğer şeyleri yayınlar. Bu, kullanıcıları herhangi bir güçlük çekmeden doğrudan Arama’daki yayına yönlendirir. Posta kartı türü bağlantılar 2016’da tanıtıldı ve daha sonra 2019’da kullanıcıların rahatlığı için Google Discover’da görünmeye başladı ve bu yıl daha yeni değişikliklerle birlikte getirildi.

Gönderiler artık daha iyi görseller ve daha önce olduğundan daha fazla görüntülenecek içerikle güncelleniyor. Gönderinin sol üst tarafında, marka adı, tüm bunlarla birlikte doğrulanmış bir kalkanla birlikte söz konusu şirketin veya kuruluşun profil avatarıyla birlikte görünür. Gönderinin altında, kaynak Google olarak gösterilir ve bu yayının Google Discover ile bağlantılı olduğunu iddia eder ve artık yayını açmadan bile doğrudan Discover beslemesinden paylaşabilir ve beğenebilirsiniz.

Tüm bunların dışında, yazıların içeriği veya metni artık yazılarda görüntülenen görüntünün önünde görünecek, bu da onu haber makalesi ve yaprak dökmeyen içerikten ayırmaya yardımcı olacaktır. Ortaya çıkan ikinci yeni ince ayar, spor atlıkarıncalarının kaldırılmasıdır. Böylece eşleşen sonuçlara sahip spor kartlarının artık ilgili hikayeler tarafından takip edilmez. Yani sporla ilgili bir gönderi açarsanız, yalnızca sporla ilgili gönderiler izlenmeyecek, sporla ilgili beslemede yalnızca bir veya iki gönderi görünecektir. Bu güncelleme daha az içerik gösterilmesine rağmen, daha iyi kullanılabilirlik içindir.

Kaynak
Google Brings Two New Changes In Its Discover Feed

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu