Güncel

Konnect-i: Google’ın Sıradışı Ürünü

Google’ın çıkaracağını duyurduğu ürün insanlarda oldukça merak uyandırdı. Akıllı kayışları ile oldukça dikkat çeken çantanın üretimi için Google’ın Samsonite ile iş birliği içinde olduğunu öğrenildi. Yapılan açıklama da çantanın iki farklı boyut ve model seçeneği ile oluşturulacağı söylendi. Çanta hakkında ki detaylar ise şu şekilde.

Konnect-i Sırt Çantası Kayış
Konnect-i Sırt Çantası Kayış

2017 yılı içerisinde Levis iş birliği ile ‘Jacquard’ adlı akıllı ceketi kullanıcıları ile buluşturan Google, şimdi ise ‘Konnect-i adlı sırt çantası için Samsonite ile iş birliği içinde olduğunu açıkladı. Çantanın kumaşının sert bir yapıya sahip olduğu ve dokunmatik kontroller sağlanması için Jakar adlı bir teknolojiye sahip olduğu belirtildi. Buna ek olarak ürünün Bluetooth bağlantısını kullanarak bir kumanda yerine geçebilmek için Jacquard teknolojisinden yararlandığı belirtildi.

Konnect-i Akıllı Bir Kayışa Sahip Bir Ürün

Anlatılan detaylara göre Jacquard teknolojine sahip olan çantanın kayışlarının birinde küçük bir Bluetooth disk yuvası yer alacak. Bu yuva mikro USB şarj ile enerji ihtiyacını karşılayacak. Kayışın üzerinde bulunan dokunmatik alanla da Google asistana giriş sağlanacak. Aynı zamanda kayışın ortasında görünen panelde bildirimlerinizi görmenizi sağlayacak. Çantanın şarjının ise üzerinde bulunan Jacquard Tag modülü sayesinde 10 ile 14 gün arası kullanım elde edebilecek.

onnect-i Standard Çanta
Konnect-i Standard Çanta

Öte yandan cihazın suya dayanıklılığının üst seviyede olduğu söylense de hala elimizde bu konu hakkında somut bir veri yok. Giyilebilir teknoloji sınıfında bulunan cihazın, Samsonite online satış mağazasında iki farklı modeli satılıyor ince olan model 199 Amerikan Doları standart versiyonu ise 229 Amerikan Doları olarak karşımıza çıkıyor. Çanta hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu