Güncel

Google Meet Gürültü Engelleme Özelliği

Amerika Birleşik Devleti merkezli teknoloji devi Google, giderek daha da popüler hale gelen hizmeti Meet’i geliştirmeye devam ediyor. Kullanıcıların bir araya gelerek görüşme yapmasını sağlayan hizmete son olarak eklenen özellik ise “Gürültü Engelleme” oldu. Hem IOS hem de Android platformuna eklenen özellik, kullanıcı görüşmelerini daha pürüzsüz hale getiriyor. Üstelik Google Meet’in yeni özelliği, yapay zekâ desteği ile daha da iyi bir deneyim sunulmasını sağlıyor.

Google’ın açıklamalarına göre bulut tabanlı yapay zekâ, kullanıcısı sesi dışındaki her şeyi filtrelemeye çalışıyor. Üstelik bunlar arasında klavye tuşları, açılıp kapanan kapıların çıkardığı ses ve hatta inşaat sesleri de oluyor. Bu sayede kullanıcılar, hangi koşulda olursa olsunlar diğer katılımcıları rahatsız etmemiş oluyor.

Google Meet Hizmetine Gürültü Engelleme Özelliği Getirdi
Google Meet Hizmetine Gürültü Engelleme Özelliği Getirdi

Google’ın açıklamalarına göre Meet kullanıcıları, gürültü engelleme özelliğini kullanabilmek için uygulama içinde yer alan “Diğer” menüsüne tıklamalılar. Burada yer alan “ayarlar” menüsü hemen altında “Gürültü Engelleme” seçeneğini aktif eden kullanıcı, Meet’in yeni özelliğini deneyimlemeye başlıyor. Google, yeni özelliğin varsayılanda kapalı olarak geldiğini söylüyor.

Google geliştiricileri Meet için hazırladığı tek yeni özellik, gürültü engelleme değil. Geliştiricilerin hazırladığı yeni özellik, uzaktan eğitim süreçlerini Google Meet aracılığı ile gerçekleştiren eğitimcileri etkileyecek gibi görünüyor. Çünkü toplantı sahipleri, bu yeni özellik sayesinde 5 ila 250 kişiye kadar olan tüm toplantılar bittikten sonra bir katılımcı raporu alabiliyor. Bunu çok daha basitçe izah edecek olursak, öğretmenler artık Google Meet tarafından yoklama alabilecek.

Google Meet’in katılımcı raporu özelliğinin oldukça detaylı olduğunu söylemek gerekiyor. Çünkü toplantı sahibi, raporu açtığı vakit isim, soyad ve e-posta adresi gibi detayların yanı sıra, kullanıcıların bu görüşmeye giriş çıkış saatleri de dağıtılmaya başlandı. Ekip bir süre sonra tüm kullanıcıların bu özellikten faydalanabileceğini dile getirdi.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu