Güncel

Google Meet’den Yeni Özellik

Koronavirüs salgınıyla yoğun talep gören video konferans hizmeti sunan şirketler arasındaki rekabet artmış bulunuyor. Dolayısıyla şirketler sürekli kendilerini yenileme isteğiyle öne geçmeye çalışıyor. Sürekli kendisini yenileyen bir şirket olan Google da bundan geri kalmıyor.

Kullanıcı sayısı gittikçe artan Google Meet de yeni bir özellik sunmaya hazırlanıyor. Google bu yeni özelliği ile Zoom programında da bulunan tartışma odalarını açma özelliği sunacak. Google, bu şekilde kullanıcı deneyimini en iyiye çıkarmayı ve rakiplerinden geri kalmamayı hedefliyor.

Google Meet Tartışma Odaları

Google Meet
Google Meet Tartışma Odaları Geliyor

Google bu yeni özelliği olan tartışma odalarını öncelikle G Suite Enterprise for Education kullanıcıları için sunacak. Bu özellik sayesinde eğitimciler, sınıflarını projeler için daha küçük gruplara ayırabilecek. Zoom programında tek oturumda 50 tartışma grubu açılabilirken Google da 100 tartışma grubu oluşturulabilecek. İnsanları rastgele bir şekilde gruplandıracak olan bu özellikte yönetici istemesi durumunda insanları farklı gruplara ekleyebilecek. Ayrıca Google yöneticilere, kontrol amacıyla gruplar arasında geçiş yapabilme imkanı da tanıyacak.

Şimdilik eğitime özel kullanılacak olan bu özellik bir süre sonra diğer kullanıcılar tarafından da kullanılabilecek. Google’ın yaptığı bir açıklamaya göre Google Meet’e gelecek olan tartışma odaları özelliği bu yıl içinde G Suite ve Google Workspace kullanıcıları için de kullanılabilir bir hale gelecek.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu