Güncel

Google Mobil Cihazımı Bul İle Android Telefonunuzu Nasıl Bulursunuz?

Günlük hayatımızın önemli iletişim araçlarından biri olan telefonu kaybetme korkusu, Google Mobil Cihazımı Bul özelliği ile tarih oluyor. Böylece telefonunuzu cebinizden düşürdüğünüz zaman ya da dalgınlıkla neresi olduğunu hatırlamadığınız bir yerde bıraktığınız zaman artık endişelenmeniz gerekmiyor. Eğer bir Android telefon kullanıcısıysanız bu özellikten kolayca faydalanabilirsiniz.

samsung cihazımı bul
Telefonunuzun Üreticisi İşletim Sistemiyle Beraber Bu Özelliği Sunmuş Olabilir

Mobil Cihazımı Bul özelliğinden faydalanmak için elbette öncelikle bu özelliğe ve Google’ın konum hizmetine sahip olmanız gerekiyor. İkinci olarak ise telefonunuzun açık olması ve cihazınızda Google hesabı oturumunuzun açık olması gerekiyor. Bu özellik, genelde Android telefonunuzun standart işletim sisteminin bir parçası olarak bulunuyor ve varsayılan olarak açık duruyor. Bazı Android modelleri bu özellik için farklı bir uygulama sunabiliyor. Örneğin, Samsung telefonlar, kendi Samsung Cihazımı Bul özelliğini sunuyor.

Google’ın Mobil Cihazımı Bul Özelliği Sayesinde Telefonunuzu Kolayca Bulun

Google’ın Mobil Cihazımı Bul özelliğini kullanmak istiyorsanız, Android telefonunuzun sürümünün bir parçası olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bunun için Ayarlar’a, ardından Güvenlik’e gidin ve cihazımı bul seçeneğini arayın. Uygulama var görünüyor ancak kapalıysa üzerine dokunarak açabilirsiniz. Google’ın sunduğu uygulamaya sahip değilseniz ve cihazınızın işletim sistemiyle sunulan özellik yerine onu kullanmak istiyorsanız Play Store’dan Cihaz Bul uygulamasını indirebilirsiniz.

Uygulamayı yükledikten sonra konum servisinizin etkin olup olmadığını kontrol edin ve kapalıysa açık duruma getirin. Mobil Cihazımı Bul özelliğinin cihazınızın yerini tespit edebilmesi için uygulamanın konum erişimine de izin vermelisiniz. Daha sonra uygulamaya girip Google hesabınızla oturum açarak cihazlarınızı görebilir ve nerede olduklarına göz atabilirsiniz. Dilerseniz aşağıda yer alan seçeneklerden Ses Çal seçeneğine basarak cihazınızdan çıkan sesle onu kolayca bulabilirsiniz.

mobil cihazımı bul
Cİhazınızı Kolayca Bulabilmek İçin Ses Çal Seçeneğini Kullanabilirsiniz

Google Arama’da aratarak da bu hizmetten yararlanabilirsiniz. Ayrıca buradan cihazınızın şarj seviyesini ve kullandığı Wi-Fi ağının adını da görüntüleyebilirsiniz. Cihazınızın güvenli bir yerde olup olmamasına bağlı olarak seçeneklerden ses çalabilir ya da cihazınızı kilitleyebilirsiniz. Böylece Google Mobil Cihazımı Bul özelliği sayesinde cihazınızı kaybettiğinizde biraz da olsa içinizi serin tutabilirsiniz.

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu