Güncel

Google Ofislerini Aşılama Merkezi Yapıyor

Google son iki aydır başı dertten kurtulmuyor. Google ilk olarak Amerika’da Apple ile yaptığı anlaşma ortaya çıkınca dava açıldı. Daha sonra Fransa’da girdiği davayı kaybetti ve yüklü bir tazminat ödedi. Daha sonra Avustralya’da kanunlardan dolayı piyasadan çekilme kararı aldı. Bu yaşananlara rağmen Google Covid-19 ile mücadelede yer almak için önemli bir karar aldı.

Google ofislerini aşılama merkezi yapıyor. Google şirketi, New York, Los Angeles ve San Francisco gibi şehirlerden başlayarak bazı ofislerini Covid-19 aşılama tesislerine dönüştürmeye başladı. Alphabet şirketi ve Google şirketinin CEO’su olan Sundar Pichai, kaleme aldığı bir blog yazısında One Medical ve sağlık yetkilileriyle ortaklık yapıp aşı yaptırmaya uygun kişilerin aşılarını olma amacıyla sahip olduğu binaları, otoparkları ve diğer alanları bu hizmet kapsamında kullanıma açacağını açıkladı.

Google Ofislerini Aşılama Merkezi Yapıyor
Google Ofislerini Aşılama Merkezi Yapıyor

Google, Ofislerini Aşılama Tesisleri İçin Feda Etti

Google Covid-19 ile mücadele konusunda önemli bir karar aldı. Google şirketinin CEO’su Sundar Pichai, blog yazısının giriş kısmında “Pandemi, tüm dünya çapında kötü bir etki yarattı. Önümüzde hala çok fazla belli olmayan durumlar olsa bile bu kadar kısa süre içinde çok sayıda güvenli aşının geliştirilmesi bize umut verdi ve halende devam ediyor. Bu bilimsel başarıdan herkesin hızla yararlanmasını sağlamak amacıyla da şimdi çalışmalar başlıyor” dedi.

“Google şirketi, pandemi esnasında insanların ve ailelerinin sağlığını güvende tutmak amacıyla ihtiyaç duyduğu bilgileri almalarına yardımcı oldu” ifadelerini kullanan Pichai adlı kişi, halk sağlığını güvende tutmaya yönelik aşılama çabaları sürdürülür iken yardım etmenin daha fazla yolunu bulmaya çalıştıklarını ifade etti ve pandeminin başından bu yana Google şirketinin konu ile ilgili yardımlarını sıralamaya başladı.

Google şirketi birde salgının başından beri aramalar başta olmak üzere insanlara hemen hemen her alanda yardımcı olduğunu ifade etti. Google şirketi şimdi de aşıya ulaşılabilirlik konusundaki eşitsizliği ortadan kaldırmak amacıyla bazı ofislerini aşı uygulanma merkezine dönüştürmek için çalışmalarına başladığını açıkladı.

Google Ofislerini Aşılama Tesisleri İçin Feda Etti
Google Ofislerini Aşılama Tesisleri İçin Feda Etti

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu