Güncel

Google Öğrenme Aracı Olarak Değerini Sorguluyor

Google öğrenme aracının faydalı olup olmadığını anlamaya çalışıyor. Google eskiden insanların internette rastgele şeyler aramasının bir yoluydu, ancak tüm bunlar artık kullanım dışı kaldığı için arama motoru platformunun insanlar için oldukça önemli bir yol haline geldiğine dikkat etmek önemlidir. Böylelikle Google, insanları çok çeşitli konularda eğitmek için kullanılabilecek bir öğrenme aracına dönüştü.

Google Öğrenme Aracı
Google Öğrenme Aracı

Google Öğrenme Aracını Nasıl Anlatıyor?

Google öğrenme aracıyla ilgili olarak 23 Mart 2021 tarihinde paylaştığı bir blog yazısıyla, aracın nasıl geliştiğini ve herkesin kullanabileceği daha iyi bir öğrenme aracına dönüştüğünü anlattı. Google’ın yeni LEARN girişimi, bir STEM kavramına odaklanacak ve böylece eğitim kaynaklarının vurgulanacağı ve optimize edileceği bir durum yaratacak.

Çeşitli eğitim kaynaklarından yararlanarak, bu yeni girişim, öğrenmenin arama motorunun kendisinde yapılmasını sağlayacak, ikinci aşama ise kullanıcıların öğrendikleri kavramları uygulamalarına ve daha iyi bir anlayışa sahip olmalarına olanak tanıyacak. Google’ın çeşitli eğitim platformlarının tümü, dünyayı çok daha eğitimli bir yer haline getirmeye yardımcı olmaya katkıda bulunacak şekilde, artırılmış gerçeklik de karışıma dahil edilecek.

Bununla birlikte, arama yapan kişilerin ihtiyaç duydukları bilgileri Google’ın kendisinden alacakları için sıfır tıklama arama sonuçlarına gireceği döngüler oluşturduğu tespit edildikten sonra bazıları bu hareketi eleştiriyor. Google öğrenme aracıyla, trafiği gerçek eğitim web sitelerinden ve benzerlerinden uzaklaştırıyor olabilir ki bu, giderek daha rekabetçi hale gelen internet ortamında hayatta kalmalarını zorlaştıracak türden bir şeydir.

Kaynak
Google Discusses Its Value as a Learning Tool

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu