Güncel

Google Pixel 5’in Fiyatı Açıklandı

Google’ın yeni çıkacak cihazı Google Pixel 5’in bu ay sonunda tanıtılması planlanıyordu. Fakat Japonya Resmi Twitter hesabı bugün Pixel ailesinin yeni üyesinin Japonya satış fiyatını kullanıcılarla paylaştı. Bu konuda iki farklı varsayımdan söz ediliyor bunlardan birincisi Google’ın satış stratejisi olduğu, bir diğer varsayım ise Google resmi Japonya Twitter yöneticisinin planlamak yerine paylaştığı.

Google Pixel 5
Google Pixel 5 Fiyatı Açıklandı

Google Pixel 5’in Fiyatı

Hesaptan yapılan paylaşıma göre yeni çıkacak cihaz 74800 Japon yeni yani 720 dolar civarında, Snapdragon 765 kullanan bir cihaz için fazla gözükse de şirketler farklı pazar yerlerinde farklı fiyatlar sunuyor. Bu fiyat farkını daha iyi anlatmak için yine Pixel ailesinden Google Pixel 4a örnek gösterilebilir. Bu cihaz Japonya da 406 dolar gibi bir fiyata satılırken Amerika da ise 50 dolar daha ucuz. Bu cihaz Türkiye pazarında bulunmadığı için Türkiye fiyatını bilinmiyor.

Daha önceden Google Pixel 5’in fiyatıyla ilgili farklı iddialar ortaya atılmıştı. Ortaya atılan iddialar cihazın Amerika satış fiyatını 699 Dolar olacağı yönündeydi. Yapılan paylaşım doğrultusunda Amerika satış fiyatını ise 649 dolar olarak söylemek mümkün.

Google Pixel 5 Çıkış Tarihi

Teknoloji devi Google Pixel 5’i 30 Eylül tarihinde açıklayacak. O tarihte Pixel 5’in gerçek fiyatını öğrenmiş olacağız. Etkinlik Türkiye saati ile saat 9:00’da olması olması beleniyor. Etkinliği buradan izleyebilirsiniz. 

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu