Güncel

Google Play Store’un Yeni Tasarımı Çıktı

Teknoloji devlerinde biri olan Google platformu, en son 2019 yılında güncellediği Google Play Store platformunun kullanıcı ara yüzünde bazı değişikliklere gitti. Yapılan değişiklikler ile birlikte Google Play Store platformunda kullanılan “hamburger” tasarım kaldırılır iken, kullanıcılar için daha sade bir arayüz sunuldu.

Google Play Store'un Yeni Tasarımı Çıktı
Google Play Store’un Yeni Tasarımı Çıktı

Çoğu Android kullanıcısının bildiği üzere Google Play Store platformunun sol üst kısmında bir menü butonu yer alıyor. Bu butona dokunan kişi, hesabıyla ilgili tüm verilere ulaşabiliyordu ancak yeni ara yüzse bu butonu ortadan kaldırdı. Bu buton yerineyse sağ üst kısımda yer alan profil fotoğrafı eklendi ve bu fotoğrafa tıklayarak daha önceden yüklenen uygulama ve oyunlara, ödeme geçmişine, kullanıcı kitaplığına ve diğer tüm detaylara erişebilirler.

Google Play Store’un Yeni Tasarımı Dikkat Çekiyor

Google Play Store platformunu açan bir kullanıcı, yeni arayüz ile ilgili küçük bir bilgilendirme mesajıyla karşılaşıyor. Yapılan bu güncelleme de Ayarlar bölümü de yenilendi. Google şirketi bundan sonraysa, Play Store platformunda Ayarlar menüsünde tüm ayar seçeneklerini alt alta sunmayıp bunun yerine, ayarlarla  ilgili seçenekleri bazı ana kategorilere böldü. Bu da Google şirketinin kullanıcılara daha sade bir deneyim sunmak istiyor oluşundan kaynaklanıyor.

Google Play Store'un Yeni Tasarımı Dikkat Çekiyor
Google Play Store’un Yeni Tasarımı Dikkat Çekiyor

Google şirketi, Play Store platformunun yeni arayüzünü kullanıcılara sunmaya başladı. Ama yeni ara yüz, şu anlık için tüm telefonlara ulaşmamış olabilir. Eğer ki telefonunuzda yukarıdaki yenilikleri göremiyor iseniz, bir süre daha beklemelisiniz .

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu