Güncel

Google Shazam’a Rakip Oldu

Shazam yıllardır kullanılan bir uygulama. Shazam’ın özelliği ise uygulamaya herhangi bir müzik dinlettiğiniz de, dinlettiğiniz müziğin adını söyleyebilmesi. Shazam yıllardır bu konuda rakipsizdi şimdi ise Google Shazam’a rakip olmaya hazırlanıyor.

Google Logo
Google Logo

Teknoloji devi Google yeni geliştirmiş olduğu mırıldanarak şarkı bulma özelliğini yaptığı etkinlik ile tanıttı. Google ana sekmesinde yer alan mikrofon sekmesinden kullanılabilen şarkı bulma özelliği, şarkının tınısı ve nakaratından göre sonucu size veriyor.

En büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google sesli arama teknolojisine özellikle son 5 yılda oldukça fazla önem verdi. Bunun sonucu olarak da mırıldanarak şarkı bulma özelliği geliştirildi. Sesli arama teknolojilerinin lideri konumunda bulunana Shazam’a rakip olarak gelen Hum to Search adlı bu özellik Google uygulamasının Android ya da iOS cihazları için uygun hale getirildi.

Shazam Logosu
Shazam Logosu

Yapay zekâ bölümünde yıllardır süre gelen bir çaba içerisinde olan Google dünya üzerinde ki tüm bilgileri kaydetme ve yeri geldiği zaman kullanma yolunda önemli başarılar elde etti. Daha önce Google Lens özelliğini kullanıcıları ile buluşturarak kamera aracılığı ile ürün bulma hizmetini kullanıcılarına sunan Google, mırıldanarak şarkı bulma özelliği harici Doplex geliştirmesi ile kişisel asistana randevu alma araç kiralama gibi pek çok yenilik getirmeyi amaçlıyor.

Google mırıldanarak şarkı bulma özelliğini kullanmak oldukça kolay. Sadece cihazınızda ki Google sürümünün en güncel halinde olduğundan emin olmanız yeterli .

Hum to Search Google Shazam’a Rakip Oluyor

Berkay Yıldız

Bilgisayar mühendisliği 1.sınıf öğrencisidir. Teknolojiye ilgi duyuyor ve insanları bu konuda bilgilendirmeyi seviyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu