IOS

Google Stadia Servisi iOS Platformuna Geliyor

Teknoloji devi Google’ın geçtiğimiz sene duyurusunu yaptığı yeni nesil oyun platformu Google Stadia’yı iOS işletim sistemine getiriyor. İşte Google Stadia servisinin iOS macerası ile ilgili ortaya çıkan en son bilgiler. 

Google Stadia Servisi
Google Stadia Servisi

Bildiğiniz üzere Google Stadia platformu bulut temelli bir oyun servisi olarak daha önce duyurulmuştu. Google’ın bu servisi ile beraber kullanıcıların yüksek seviyelerdeki oyunları oynayabilmeleri için gelişmiş özelliklere sahip oyun bilgisayarlarına ihtiyaç duymayacak. Kullanıcılar sahip oldukları yüksek hızda internet ile beraber artık oyunları kendi cihazlarında oynayabilecek. Şuana kadar çok fazla cihaz tarafından desteklenen bu servis yakın zamanda iOS’a da gelecek. Aktarılan son bilgilere göre Google Stadia servisi Apple’ın iOS 14 sürümü ile beraber güncellediği App Store şartlarına uygun olarak geliştiriliyor. Yeni gelişmelerle birlikte bu hizmeti, iPhone ve iPad modellerine Safari üzerinden bir internet sayfası olarak yayınlanacak. 

Google Stadia Servisi Mobil Destek Sunmaya Başladı

Google Stadia servisine 4G ya da 5G bağlantısı üzerinden bağlanmak isteyen kullanıcılar Çözünürlük menüsünde yer alan Performans sekmesinden erişim sağlayabiliyor. Kullanıcıların bu özelliği aktif hale getirmesinin ardından ana ekranda bir ağ simgesi beliriyor. 

Kullanıcılar için farklı abonelik seçeneklerine sahip olan Google Stadia servisi yoğun bir veri akışına sebep olduğu için mobil tarafla yüksek kapasiteli ve yüksek hızlı bir mobil bağlantı paketi gerekiyor. Google tarafından yapılan açıklamaya göre oyun oturumlarının saatte 2.7 GBps seviyesine kadar çıkabilen bir veri tüketiminin olduğu aktarılıyor. 

Google ayrıca oyuncular için hızlı bir internet bağlantısı kullanmasını tavsiye ediyor. Google açıklamasında “720p çözünürlüğe sahip oyunlar için 10 Mbps indirme hızı gerekiyor” dedi. Google ayrıca mobil tarafta veri tüketimini belli bir seviyede tutabilmek adına çözünürlüğü 720p olarak sabitledi. 

Nvidia GeForce Now iOS Platformuna Geldi isimli yazımızı okuyabilirsiniz. Daha fazla güncel IOS ile ilgili bilgiler için Teknotomy IOS sayfasını takip edebilirsiniz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu