Güncel

Google Stadia Xbox’a Geldi

Bulut tabanlı oyun hizmetinin öncülerinden biri olan Google Stadia Xbox Series X’e geldi. Xbox üzerinde yayınlanan Microsoft Edge güncellemesiyle Stadia artık Xbox üzerinden ulaşılabilir olacak. Henüz test aşamasında olan uygulamanın kısa bir süre içerisinde bütün oyuncular için açılması bekleniyor.

Google Stadia Xbox Üzerinde Çalıştı
Google Stadia Xbox Üzerinde Çalıştı

Google Stadia Xbox Series X’te

Xbox’ın Alpha Skip Ahead güncellemesine sahip olan oyuncular, konsolları üzerinde Microsoft Edge’i Chromium sürüme güncelledi. Bu da oyunculara Stadia’yı Xbox üzerinde kullanabilme imkanı tanıdı. 

Tom Warren Xbox’a Google Stadia İndirdi

Twitter’da Tom Warren paylaşımıyla bu özelliğin nasıl kullanılacağı kullanıcılara gösterildi. Yayınlanmış olan paylaşımda konsoluna Stadia üzerinden Destiny 2 yükleyen Warren, “herhangi bir sıkıntıyla karşılaşmadığını söyledi ve Xbox Series X’te çalışan Stadia huzurlarınızda” ifadelerini kullandı. Stadia üzerinden oyun oynamayla ilgili hiçbir görüntü paylaşmayan Warren bu konu hakkında bir açıklama yapmadı. 

Microsoft, geçtiğimiz yıl içerisinde Edge tarayıcısını Chromium sürümüyle değiştirdi. Bu yeni ve değiştirilmiş olan sürümü de Xbox konsollarına yavaş yavaş entegre etmeye başladı. Şu ana kadar sadece Xbox Insider kullanıcılarına gelmiş olan bu özellik yakın bir süreçte bütün Xbox kullanıcıları için gelebilir.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu