Güncel

Teknoloji Devi Google Story Alanında

Akıllı telefonlarda bulunan Google uygulamasında Keşfet bölümü şeklinde, internetteki gezinmelerinize bağlı olarak, çeşitli makaleler görüntüleyebileceğiniz bir bölüm sunulmuştu. Bu bölüm sayesinde ilginizi çeken makaleler, siz aramadan önünüze çıkmış oluyor. Şimdilerdeyse sürekli yeni güncellemeler ile karşımıza çıkan Google, Instagram Story’e çok benzeyen Web Hikayeleri adlı özelliğini Keşfet bölümüne ekliyor. Böylece Web Hikayeleri ile keşfet bölümü çok daha ilgi çekici hale geliyor. Şu anda birçok uygulamada kullanılan story özelliğinden Google’da geri kalmıyor ve kullanıcıları için görsel öğe ekleyerek kullanıcı deneyimini iyileştiriyor.

Google Story
Google Story Güncellemesi

Google Story Nasıl Kullanılır?

Google bu özelliğini piyasaya sürmeden önce çeşitli şirketlerle önceden anlaşma imzalamış. Google story de içerik üreticileri ve yayıncılar paylaşım yapabiliyor. Hatta teknik bilgiye sahip kullanıcılar bile kendi hikayelerini kodlayabilir. Web Hikayelerine ulaşmak için Google Keşfet kısmının en üstünde kullanıcılara hikâye döngüsünü sunuyor.

 Hikayelerden istediğiniz birinin üzerine tıklayarak görüntülemeye başlıyorsunuz. Sayfanın sağ tarafına tıklayarak bir sonraki hikâyeye, sol tarafına tıklayarak ise bir önceki hikâyeye ulaşabiliyorsunuz. Google Story şimdilik ABD, Brezilya ve Hindistan’da kullanıma sunuldu. Diğer ülkelere bu özelliğin ne zaman sunulacağı ise belirsizliğini koruyor.

Ayşenur Köprülü

Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik öğrencisidir. Gazeteciliğe ve yazı yazmaya olan tutkusu Teknotomy aracılığıyla bilim ve teknoloji alanında birleşiyor. Tutkusunu ve ilgi alanlarını birleştirip hayatının sonraki dönemlerinde daha başarılı olmak istiyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu