Güncel

Google Telefon Uygulamasını Yenilmek Üzere!

Son birkaç haftadır Google şirketi, GmailTakvimDriveDokümanlarE-TablolarSlaytlar ve Meet  gibi uygulamalarının simgelerinde değişiklikler yapacağını açıkladı. Google, uygulamalarına ait simgelere şirketin geleneksel renklerinden (mavi, kırmızı, sarı ve yeşil ) daha fazlasını ekledi. Şimdi, bir Reddit platform kullanıcısı (9to5Mac aracılığı ile), şu anda Google‘un Google Telefon olarak bilinen bu uygulamasının yeni simgesinin ve adının nasıl olacağını sızdırıdı. Sızan simge ve ad, YouTube platformunda bulunan bir reklamda tespit edildi.

Google Telefon uygulamasını yenilmek üzere!
Google Telefon uygulamasını yenilmek üzere!

Google Telefon Uygulamasını Yenilmek Üzere!

Reklama bağlı olarak, uygulamanın yeni adı Google Çağrı olacağı belirtildi ve simge, yeni Google Voice uygulamasının simgesine benzetildi. En büyük farklılıklarından biri ise telefon ahizesi tasarımının Google şirketinin dört renginde yapılmış olması. Yeni adı ve simgenin henüz Google Play Store uygulamasında kullanılmadığını ve değişikliğin ne zaman yapılacağını bilinmiyor.

Google Telefon Uygulamasına Yeniliyor
Google Telefon Uygulamasına Yeniliyor

Şu anda Google Telefon uygulaması yeni adını ve logosunu sızdıran reklam, Google‘ şirketinin “güvenle yanıt vermenizi sağlar” dediği uygulamanın “güvenilir” arayan kimliğini vurguladı. Bu özellik, ücretsiz bir numarayı çevirdikten sonra beklemeye alındığında devreye giriyor. Her zaman kullanılabilen “Aramaya dön” seçeneğiyle birlikte “Kapatma” istemini görebiliyorsunuz. Aradığınız kişi konuşmaya başladığında ise telefon çalacak ve aramanın artık beklemede olmadığı kullanıcıya bildirilecek.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu