Güncel

Google TV’de Çeşitlilik Artıyor: Apple TV + Ekleniyor

Google, Apple TV +’nın, son model Chromecast’lerin ve Sony ile TCL’nin Google TV’lerinde dünya çapında erişilebilir olduğunu duyurdu.  Kullanıcılar, “Uygulamalar” sekmesinde veya “Sizin İçin” sekmesinde bulunan uygulamalar satırına giderek Apple TV + uygulaması aracılığıyla yeni hizmete erişebilir.

google tv'ye apple tv geliyor
Google TV Aracılığıyla Apple Originals’a Göz Atmak Mümkün

Android ve Google Play’in Google medya ve eğlence direktörü Jonathan Zepp, kullanıcıların, Apple TV uygulamasını kullanarak Google TV’de Apple TV’ye ait kişiselleştirilmiş ve seçilmiş önerilere de sahip olacağını söyledi. Kullanıcılar Apple TV kanallarının yanı sıra Apple’dan satın aldıkları film ve TV şovlarını da kitaplıklarına ekleyebilecekler. Ayrıca izleyiciler, kişiselleştirilmiş önerilerinden ve arama sonuçlarından Apple Originals’a göz atabilir ve ileride görüntülemek üzere izleme listelerine ekleyebilirler.

Google TV’nin Yeni Apple TV Özellikleri İlerleyen Aylarda Yaygınlaşacak

Google, Apple TV’yi Android TV ile çalışan diğer cihazlarda da erişilebilir hale getirmeyi planladıklarını ve bunun önümüzdeki aylarda mümkün olacağını söyledi. Teknoloji devi Google, Eylül ayında yeni Chromecast with Google TV’yi duyurmuştu. Bu yeni sürümde önceki sürümlerden farklı olarak Netflix veya YouTube’u başlatmak için her zamanki düğmeler ve kısayolların yanı sıra özel bir Google Asistan düğmesi de bulunuyordu.

Bu yeni modelde bulunan düğme sayesinde kullanıcılar dilediğinde Google Asistan’dan sesli komutla Apple TV + uygulamasını açabilir veya bir Apple Original içeriğini oynatabilirler. Bu özellikler henüz yalnızca ABD’de yaşayan izleyiciler tarafından kullanılabilir olsa da, şirket yine önümüzdeki aylarda bu özelliğin dünya çapında kullanıma sunulacağını söyledi.

Kaynak
Google TV users gain access to more shows with the addition of Apple TV+

Semanur Karaca

Bilim ve sanata büyük ilgi duyuyor. Sanat, sağlık, bilim ve teknoloji okumaları yapmaktan hoşlanıyor ve öğrendiklerini paylaşmak için Teknotomy'de yazıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu