GüncelAndroid

Google Play Filmler Google TV Oldu

Google tarafından yapılan açıklamaya göre kullanıcıların film ve içerik satın alabildiği Play Filmler ve TV uygulamaları artık Google TV adını alacak. Google TV uygulaması bundan sonra, Chromecast cihazlarında da Chromecast with Google TV ismi ile kullanılabilecek. Google artık Apple TV ve diğer servislerle rekabet edebilecek.

Google TV
Google TV

Google TV isim değişikliğinin ardından arayüz güncellendi ve uygulama Android akıllı telefon modellerine sunuldu.

İki gün önce “Made by Google” etkinliğini gerçekleştiren Google, bu etkinlikte yeni akıllı telefon modellerle birlikte gelecek bazı ürünlerini de duyurdu. Google bu etkinlikte Play Filmler ve TV uygulamasında da değişikliğe gittiğini söyledi.

Google TV ismi Google’ın Android TV öncesinde de kullandığı isimlerden birisiydi. Google 2014 yılında ise bu isimlendirmeden vazgeçmişti. Google, Google TV uygulamasının böylelikle Android cihazlarda da kullanılacağını açıkladı.

Yapılan bu değişikliği göre Google’ın artık Play takıntısından kaçınmaya çalıştığını da görüyoruz. Daha öncesinde Google, Play Music servisini kapatmış ve yoluna YouTube Music olarak devam etmişti. Google’ın Play takısını servislerinden kaldırıp kaldırmayacağını ilerleyen günlerde birlikte göreceğiz.

Furkan Köprülü

Oyun oynamayı ve teknoloji hakkında bir şeyler öğrenmeyi seven biri.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu