Güncel

Google Twitter’ın Logosunu Değiştirdi

Google Twitter’ın logosunu değiştirdi. Google dünyanın en büyük arama motoru ve arama motorunda yaşanan çoğu gelişme anında fark ediliyor. Bazı gelişmeler anında fark edilmeyebiliyor. Bu olaylar genellikle Google’ ın kendi uygulamalarında yaptığı yeni özellikler oluyor.

Google Twitter'ın Logosunu Değiştirdi
Google Twitter’ın Logosunu Değiştirdi

Google kendi uygulamalarında ya da kullanıcılar tarafından yapılan aramalar da bazı günler hata ile karşılaşabiliyorsunuz. Bu hatalar bazen komik olabiliyor. Ama Google’nin 19 Mart tarihinde yaptığı hata Türkiye’da yaşayan kullanıcılarının dikkatini çekti. Çünkü Google Türkiye’de ve dünya da en çok kullanılan sosyal medya uygulaması olan Twitter’ın logosunda hata yaptı. Türkiye’deki insanların dikkatini çeken olay Twitter’ın logosunda hata yapması değil hata yaptığı logonun tanıdık olmasıydı.

Google Twitter’ın Yeni Logosu Yıldız Futbolcuya Ait

Google 19 Mart tarihinde herkesi şaşırtan bir hata yaptı. Google, son zamanlarda verdiği karar ile dünyanın gündeminden düşmeyen Twitter’ın logosu değiştirdi. Google Twitter’ın yeni logosu olarak Fenerbahçe’nin dünyaca ünlü futbolcusu Mesut Özil’in logosunu koydu.

Google Twitter'ın Yeni Logosu Yıldız Futbolcuya Ait
Google Twitter’ın Yeni Logosu Yıldız Futbolcuya Ait

Wikipedia bildiğiniz üzere kullanıcılar tarafından geliştiriliyor. İlk başlarda acaba Türk futbol severler mi yaptı düşüncesi oluştu. Daha sonra bunun kullanıcılar tarafından değil Google tarafından yapılan bir hata olduğu anlaşıldı. Çünkü aynı aramayı Microsoft’un sahip olduğu Bing’de yaptığınız zaman bu tarz bir hata ile karşılaşmıyorsunuz.

Google bu hatayı fark edip etmediği bilinmiyor. Google’nin neden böyle bir hata yaptığı henüz bilinmese de yakın zaman da bu hata ile ilgili açıklama yapacağı düşünülüyor.

Arama motoruna Twitter yazdığınız zaman çıkan arama sonuçlarının sağ kısmında Wikipedia’nın bilgi yer alıyor. Wikipedia’ın Twitter ile ilgili bilgiler yer aldığı kart da Twitter’ın logosu yerine Mesut Özil’in logosu yer aldı. Bu hata hala devam ediyor.

Muhammet Ali Bademkıran

Küçüklüğünden beri film, oyun ve futbola ilgisi olan Muhammet Bademkıran, bu konulara ilgisi olan kişiler ile sohbet ediyormuş gibi yazılar yazmayı seviyor. Muhammet Bademkıran, okuyuculara zevk veren ve bir daha okuma isteği uyandıran yazılar yazma konusunda isteği ve çalışmaları ile birlikte Teknotomy sitesinde yazarlık yapıyor.

İlişkili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bunu da Gör
Kapalı
Başa dön tuşu